امروز: جمعه 1 شهریور 1398
دسته بندی محصولات
بخش همکاران
بلوک کد اختصاصی

دانلود تجهیزات نگهداری و حمل و نقل كالا 47 ص

دانلود تجهیزات نگهداری و حمل و نقل كالا 47 ص دسته: مدیریت
بازدید: 3 بار
فرمت فایل: zip
حجم فایل: 30 کیلوبایت
تعداد صفحات فایل: 64

دانلود تجهیزات نگهداری و حمل و نقل كالا 47 ص تحقیق تجهیزات نگهداری و حمل و نقل كالا 47 ص مقاله تجهیزات نگهداری و حمل و نقل كالا 47 ص تجهیزات نگهداری و حمل و نقل كالا 47 ص

قیمت فایل فقط 14,300 تومان

خرید

فرمت فایل : ورد

قسمتی از محتوی فایل

تعداد صفحات : 64 صفحه

تجهیزات نگهداری و حمل و نقل كالا تجهیزات نگهداری كالا وسایل و تجهیزات نگهداری به وسایلی اطلاق می شود كه جهت ذخیره سازی و انباشتن كالا در انبار از آنها استفاده می شود.
وسایل نگهداری كالا در انواع مختلفی است كه هر یك با توجه به كاربرد خاص آن دارای معایب و مزایایی است كه در انتخاب باید به آنها توجه شود.
در نمودار زیر انواع تجهیزات نگهداری كالا در انبار بطور خلاصه و كلی نشان داده شده است.
تجهیزات نگهداری قابل حمل به وسایلی كه جهت نگهداری و جابجایی اقلام در سطح انبار و آمادگاه بصورت واحد بار مورد استفاده قرار می گیرد اطلاق می شود.
تجهیزات نگهداری ثابت (غیر قابل حمل) تجهیزاتی است كه جهت نگهداری و استقرار اقلام در انبار مورد استفاده قرار می گیرد و نصب آنها در انبارها هزینه بر بوده و در صورتیكه بخواهیم آنها را پس از نصب جابجا نماییم مستلزم زمان و هزینه نسبتاً زیادی است.
شرح تجهیزات نگهداری: الف- پالت: سكوی كوچك قابل حملی است كه از آن برای تشكیل واحد بار از كالاهای دارای بسته بندی محكم و منظم، حمل و نقل كالا توسط وسایل حمل واحد بار و ذخیره سازی در انبارها روی هم و یا در قفسه بندی استفاده می شود و در انواع چوبی، فلزی و پلاستیكی از نظر جنس و در انواع دو طرفه و چهار طرفه و یا دو رو و یك رو، دو باله و یا یك باله و پالت مخصوص از نظر طرح و شكل وجود دارند.
پالتها از نظر جنس با توجه به مزایا و معایب آنها و نوع كالا و نوع انبار و نوع اقلیم محل مورد استفاده انتخاب می شوند ولی از نظر طرح با توجه به نحوة ذخیره سازی و وسیله حمل و نقل و … انتخاب می گردند.
از پالتهای مخصوص جهت تشكیل واحد بار، حمل و نقل و ذخیره سازی بسته های مخصوص مانند بشكه استفاده می شود.
ب- باكس پالت: پالت دیوار داری است كه جهت تشكیل واحد بار از بسته های كوچك و ضعیف و یا قطعات نامنظم، شكستنی و … و ذخیره سازی آنها روی هم تا ارتفاع زیاد و حمل و نقل كالا توسط وسایل حمل واحد بار در انبارها و كارخانه ها استفاده می شود.
و در انواع دیواره دار و بدون دیواره و دیوار مشبك و همچنین باكس مخصوص نیز وجود دارند.
از باكسهای مختلف با توجه به نوع كالا استفاده می شود مثلاً برای وسایل باریك و برنده از باكسهای دیواره دار غیر مشبك و جهت اجسامی كه باید دیده شوند از باكسهای دیواره مشبك و جهت كالاهای مخصوص مانند لاستیك از باكسهای مخصوص لاستیك استفاده می شوند.
در باكسهای معمولاً جهت دسترسی آسان به كالای درون آن، یك درب بصورت افقی تا نیمه و یا اینكه یك طرف آنها بصورت باز (بدون دیوار) در نظر گرفته می شود.
ج- زیر چین ها: چهارپایه هایی هستند كه از آنها جهت ذخیره سازی كالا در كف انبار استفاده می شود و معمولاً از كنار هم قرار دادن آنها در انبار یك پارت (قسمت) جهت تشكیل انباشته از كالاها تشكیل می گردد.
كه معمولاً بصورت فلزی با سطح مشبك می باشند.
د- ظروف: محفظه های چوبی، فلزی و یا پلاستیكی هستند كه قابل حمل و نقل توسط دست بوده و از آنها جهت نگهداری و حمل و نقل لوازم و قطعات ریز استفاده می شود.
هالوار: استوانه چهارگوش چوبی است كه از آنها جهت ذخیره سازی اقلام سنگین در كف انبار یا بارانداز استفاده می شود.
و- قفسه بندی: قاب فلزی است كه توسط صف

قیمت فایل فقط 14,300 تومان

خرید

برچسب ها : دانلود تجهیزات نگهداری و حمل و نقل كالا 47 ص , تحقیق تجهیزات نگهداری و حمل و نقل كالا 47 ص , مقاله تجهیزات نگهداری و حمل و نقل كالا 47 ص , تجهیزات نگهداری و حمل و نقل كالا 47 ص

نظرات کاربران در مورد این کالا
تا کنون هیچ نظری درباره این کالا ثبت نگردیده است.
ارسال نظر