امروز: سه شنبه 29 مرداد 1398
دسته بندی محصولات
بخش همکاران
بلوک کد اختصاصی

دانلود روزنامه نگاری دیروز و روزنامه نگاری امروز 23 ص

دانلود روزنامه نگاری دیروز و روزنامه نگاری امروز  23 ص دسته: علوم انسانی
بازدید: 3 بار
فرمت فایل: zip
حجم فایل: 99 کیلوبایت
تعداد صفحات فایل: 29

دانلود روزنامه نگاری دیروز و روزنامه نگاری امروز 23 ص تحقیق روزنامه نگاری دیروز و روزنامه نگاری امروز 23 ص مقاله روزنامه نگاری دیروز و روزنامه نگاری امروز 23 ص روزنامه نگاری دیروز و روزنامه نگاری امروز 23 ص

قیمت فایل فقط 12,100 تومان

خرید

فرمت فایل : ورد

قسمتی از محتوی فایل

تعداد صفحات : 29 صفحه

روزنامه نگاری دیروز و روزنامه نگاری امروز روزنامه نگاری در سالهای گذشته به عنوان حرفه وجود نداشت و تنها برخی از افراد كه ذوق ادبی داشتند قسمتی از اوقات خود را صرف نگارش مطالب در روزنامه می كردند .
و چون هیچ آموزشی درباره ی كار خود ندیده بودند و آموزش رسمی هم وجود نداشت اینان تنها با تجربه ی شخصی كه در ادبیات و نگارش داشتند كار روزنامه نگاری را انجام می دادند .
و مطالبی را برای خوانندگان روزنامه خود می نوشتند .
بدون آنكه از كار روزنامه نگاری اطلاع یا آگاهی داشته بانشد كار نوشتن را انجام می دادند .
اما امروزه تخصصی شدن روزنامه نگاری سبب شده است تا در دانشگاهها رشته های مربوط به این حرفه گسترش یابد و هر ساله تعداد زیادی از دانش آموزان با انتخاب این رشته تحصیلی در دانشگاه و با بدست آوردن تخصص لازم در این زمینه وارد بازار كار مطبوعات شوند .
امروزه روزنامه نگاران علاوه بر تحصیلات دانشگاهی ، در دوره های مختلف آموزشی و فنی مربوط به كار خود شركت می كنند و آموزشهای لازم را برای كار روزنامه نگاری فرا می گیرند .
و می توانند با تسلط بیشتری مسئولیتهای مختلف را به عهده بگیرند .
در ایران اولین دوره ی رسمی آموزش روزنامه نگاری در سال 1317 در دانشكده حقوق دانشگاه تهران آغاز شد .
و اولین كتاب مربوط به روزنامه نگاری در سال 1333 در تهران به چاپ رسید .
از همین سالها بود كه روزنامه نگاری به عنوان آموزش رسمی در دانشگاههای ایران تدریس شده و به عنوان رشته ای تحصیلی در میان رشته های مختلف شاخه ی علوم انسانی جای گرفت .
هم اكنون تعداد زیادی دانشجو در دانشگاههای دولتی و آزاد در رشته علوم ارتباطات اجتماعی كه دو شاخه‌ی روزنامه نگاری و روابط عمومی را دارد مشغول به تحصیل هستند .
با نموداریكه در زیر رسم شده است شروع دوره ی آموزش روزنامه نگاری مشخص شده است .
البته لازم به ذكر می باشد كه كلیه ی رشته های متوسطه نظری مجاز به انتخاب رشته دانشگاهی روزنامه نگاری می باشند .
مهارتهای حرفه ای روزنامه نگاری برای موفقیت بیشتر در هر شغلی كسب مهارتهای لازم و كاربردی برای پیشرفت كار و كیفیت بخشیدن به امور بسیار ضروری است .
در زمینه ی روزنامه نگاری هم كسب مهارتهای خاص و تخصصی برای انجام كار هر كدام از قسمت های مختلف روزنامه بسیار مهم و لازم است .
به عنوان مثال عكاسی در مطبوعات یكی از حرفه هایی است كه همه به دانش عكاسی در سطح عالی نیازمند می باشد .
و هم اینكه باید تجربه عملی را هم كسب كرده باشد .
با ورود كامپیوتر و كاربردهای آن امروزه روزنامه نگاران با استفاده از این وسیله توانسته اند كار گردش روزنامه را به صورت فنی و تخصصی انجام دهند .
كه این امر نیازمند آموزشهای لازم می باشد تا روز نامه نگاران بتوانند تخصص لازم كار با كامپیوتر در امر ویرایش روزنامه را پیدا كنند .
در غیر این صورت اگر قرار باشد كار روزنامه نگاری مانند گذشته و بدون كسب مهارت و آموزش و اطلاعات كافی در امر كار روزنامه نگاری انجام شود .
مسلماً روزنامه دوران ترقی را طی نمی كند و ممكن است به عنوان یك حرفه روزنامه نگاری از میدان مشاغل خارج شود .
بنابراین باید با پیشرفت تكنولوژی در زمینه های

قیمت فایل فقط 12,100 تومان

خرید

برچسب ها : دانلود روزنامه نگاری دیروز و روزنامه نگاری امروز 23 ص , تحقیق روزنامه نگاری دیروز و روزنامه نگاری امروز 23 ص , مقاله روزنامه نگاری دیروز و روزنامه نگاری امروز 23 ص , روزنامه نگاری دیروز و روزنامه نگاری امروز 23 ص

نظرات کاربران در مورد این کالا
تا کنون هیچ نظری درباره این کالا ثبت نگردیده است.
ارسال نظر