امروز: سه شنبه 29 مرداد 1398
دسته بندی محصولات
بخش همکاران
بلوک کد اختصاصی

دانلود سازمان‌های یادگیرنده 16 ص

دانلود سازمان‌های یادگیرنده 16 ص دسته: علوم انسانی
بازدید: 3 بار
فرمت فایل: zip
حجم فایل: 13 کیلوبایت
تعداد صفحات فایل: 16

دانلود سازمان‌های یادگیرنده 16 ص تحقیق سازمان‌های یادگیرنده 16 ص مقاله سازمان‌های یادگیرنده 16 ص سازمان‌های یادگیرنده 16 ص

قیمت فایل فقط 12,100 تومان

خرید

فرمت فایل : ورد

قسمتی از محتوی فایل

تعداد صفحات : 16 صفحه

سازمان‌های یادگیرنده چكیده به دلیل ماهیت عصری كه در آن به سر می‌بریم تفاوت بسیاری میان سازمان‌های امروزی و گذشته وجود دارد و در این ارتباط «چارلز هندی» از صاحب‌نظران رشته مدیریت می‌گوید: «مدیران امروز با سازمان‌هایی سر و كار دارند كه شباهتی به سازمان‌های گذشته ندارند.
» یكی از ویژگی‌های اساسی سازمان‌های جدید، شكل‌گیری آنها بر مبنای یادگیری است.
بنابراین مدیران و كاركنان، همواره در حال یادگیری بوده و مهارت‌های جدید كسب می‌كنند چرا كه قدرت هر سازمان متناسب با میزان آموزش دائمی مدیران و كاركنان آن است.
هدف این مقاله ایجاد آشنایی با ویژگی‌های سازمان‌های یادگیرنده است.
منبع : روزنامه همشهری،‌ پنج‌شنبه 29 اردیبهشت 1384، سال سیزدهم، شماره 3702، صفحه 11 كلیدواژه : سازمان‌های یادگیرنده  1- مقدمه سازمان‌های یادگیرنده پدیده‌ای هستند كه با شروع دهه 90 میلادی مطرح شدند.
علت پدیدار شدن چنین سازمان‌هایی، شرایط، نظریه‌ها و تغییر و تحول در محیط‌های سازمانی قبل از دهه مذكور بوده است به گونه‌ای كه تمام سازمان‌ها تلاش گسترده‌ای را برای بقای خود آغاز كرده بودند و برای آنكه بتوانند خود را در محیط پرتلاطم اطراف خود حفظ كنند، می‌بایست از قالب‌های غیرپویا خارج و به سمت سازمان یادگیرنده متحول شوند.
یعنی در ساختار و اساس خود تغییرات عمیقی ایجاد كنند.
   سازمان‌ها قبلاً در محیطی پایدار به سر می‌بردند و وقایع آینده تقریباً قابل پیش‌بینی بودند، به طوری كه مدیران می‌توانستند در شرایط مطمئن برنامه‌ریزی كنند.
اما امروز محیط به شدت در حال تغییر است و تغییرات تكنولوژیك، اقتصادی، فرهنگی و سیاسی به سرعت سازمان را تحت تأثیر قرار می‌دهند.
2- شرط لازم در شكل‌گیری سازمان‌های یادگیرنده در این حالت، مدیران نیاز دارند كه برای حفظ بقا، سازمان‌ها را با این دگرگونی‌ها هماهنگ سازند و برای دستیابی به این امر، باید به یادگیری به عنوان پدیده‌ای ارزشمند بنگرند و بدینوسیله همواره خود را آماده پذیرش تغییرات كنند و كاركنان سازمان را نیز با دگرگونی‌ها همراه سازند.
وقتی مدیران باور داشتند كه تغییرات در سازمان ضروری است، می‌توانند مدیریت تغییر را در سازمان خود بر عهده گیرند.
در مدیریت تغییر لازم است: حالت مطلوب سازمانی برای مدیران شناخته شده باشد.
وضعیت موجود سازمان توصیف گردد.
شكاف وضع موجود و وضع مطلوب برای مدیران مشخص باشد.
3- ویژگی‌های سازمان‌های یادگیرنده در سازمان‌های یادگیرنده، تمامی اجزا به هم ربط و پیوندی عمیق دارند، به طوری كه «پیتر دراكر» این گونه سازمان‌ها را به اركستری تشبیه می‌كند كه هر كس ساز خود را می‌زند، اما نكته مهم این است كه تمامی نوازندگان عمیقاً تابع و مرتبط با رهبر اركستر هستند و نتیجه كار، یك آهنگ موزون است.
   طبیعت سازمان‌های یادگیرنده امروزی نیز چنین است كه با پرسنل گسترده و با فرهنگ‌های متفاوت، همچنان در حال رشد و فعالیت هستند، نظیر شركت‌های آی بی ام یا مایكروسافت.
از ویژگی‌های دیگر سازمان‌های یادگیرنده، روانی جریان اطلاعات در این سازمان‌هاست.
این روانی، باعث افزایش دانش و رشد مدیریت نیروی انسانی در سازمان می‌شود.
با رشد دانش پرسنل، میزان هوش سازمان‌ها افزون و بهره‌

قیمت فایل فقط 12,100 تومان

خرید

برچسب ها : دانلود سازمانهای یادگیرنده 16 ص , تحقیق سازمانهای یادگیرنده 16 ص , مقاله سازمانهای یادگیرنده 16 ص , سازمانهای یادگیرنده 16 ص

نظرات کاربران در مورد این کالا
تا کنون هیچ نظری درباره این کالا ثبت نگردیده است.
ارسال نظر