امروز: سه شنبه 29 مرداد 1398
دسته بندی محصولات
بخش همکاران
بلوک کد اختصاصی

دانلود سیستم های برنامه ریزی منابع سازمانی 12 ص

دانلود سیستم های برنامه ریزی منابع سازمانی 12 ص دسته: مدیریت
بازدید: 4 بار
فرمت فایل: zip
حجم فایل: 75 کیلوبایت
تعداد صفحات فایل: 16

دانلود سیستم های برنامه ریزی منابع سازمانی 12 ص تحقیق سیستم های برنامه ریزی منابع سازمانی 12 ص مقاله سیستم های برنامه ریزی منابع سازمانی 12 ص سیستم های برنامه ریزی منابع سازمانی 12 ص

قیمت فایل فقط 12,100 تومان

خرید

فرمت فایل : ورد

قسمتی از محتوی فایل

تعداد صفحات : 16 صفحه

تاریخچه سیستم های برنامه ریزی منابع سازمانی (ERP) در اواخر دهه 70 میلادی مفهوم برنامه ریزی مواد موردنیاز (MRP) معرفی و توسط IBM پیاده سازی و توسعه پیدا كرد .
مهمترین مشكل این سیستم ها امكانات سخت‌افزاری و نرم افزاری گران قیمتی بود كه بعضاً در مراكز دانشگاهی و یا نظامی مستقر بودند .
سازمانها در استقرار MRP با مشكلات زیادی مواجه بودند .
از طرف دیگر این سیستم ارتباط بین تولید و استراتژی های رقابتی سازمان را چندان مدنظر قرار نمی داد و ظرفیت های تولیدی سازمان در این سیستم لحاظ نمی شد .
بین سالهای 1980 و 1990 میلادی با توسعه و گسترش برنامه ریزی مواد موردنیاز ،‌ مفهوم برنامه ریزی منابع تولید 2 (MRPII) ارائه گردید .
در اولیل همین دهه نیز سیستم برنامه ریزی توزیع (DRP) كه مستقل از MRPII عمل می كردند وارد این سیستم شده و عملاً مشكل عدم ارتباط این دو سیستم با یكدیگر مرتفع گردید .
پس از بكارگیری MRPII و گسترش آن در تمام عرصه های تولیدی ،‌خدماتی ،‌تجاری، توزیعی و غیره و همچنین اضافه نمودن سیستم های پشتیبان تصمیم به آنها ، سیستم ERP ارائه شد .
با ظهور ERP در حوزه تولید ، تمامی سیستم های تولیدی تحت پوشش قرار گرفتند .
بخش ها ، فرایندها و وظایف مختلف از جمله كنترل كیفیت ، نگهداری و تعمیرات ، حسابداری و مالی به سیستم های تولیدی متصل شده و ERP به عنوان حدفاصل سیستم های مدیریت زنجیره تأمین (SCM) و مدیریت ارتباط با مشتری (CRM) مطرح گردید .
این سیستم بیش از آنكه عنوان جدیدی برای MRPII باشد ، به عنوان سطح بعدی در سطوح تكاملی سیستم های كامپیوتری طراحی شده برای پشتیبانی از عملیات سازمان مطرح است .
با گسترش اینترنت ، فناوری ERP منطبق با محیط اینترنت ارائه گردید و در نتیجه EDI و ERP با یكدیگر پیوند خوردند و اینترنت به عنوان جزیی تفكیك ناپذیر از ERP محسوب و تحت وب توسعه یافت .
همچنین فناوری چندلایه ای در معماری سیستم اطلاعاتی در محیط اینترنت در نظر گرفته شد .
قابل ذكر است كه در سال 1998 بیش از 20.
000 سازمان در سراسر جهان مبلغی افزون بر 17 میلیارد دلار در زمینه ERP سرمایه گذاری نموده اند كه این رقم در سال‌های بعد همواره 30 تا 50 درصد رشد داشته و در سال 2003 به رقمی نزدیك به 100 میلیارد دلار رسیده است .
هزینه نگهداری و به روزرسانی سیستم های پیاده سازی شده در سال 2000 به رقمی حدود 5/21 میلیارد دلار بالغ شده كه نرخ رشدی برابر 1/13% نسبت به سال 1999 داشته است [Broatch , 2001] .
ضمناً طبق بررسی های صورت گرفته در حال حاضر بیش از 70% از 1000 شركت طراز اول جهان از دید مجله Fortune ، سیستم های ERP را با موفقیت پیاده نموده و یا در حال پیاده سازی آن هستند [Kraft , 2001].
معرفی سیستم های برنامه ریزی منابع سازمانی (ERP) رشد غیرقابل پیش بینی فناوری اطلاعات و ارتباطات در دهه های گذشته كه با تكیه بر توسعه صنایع مختلفی از جمله الكترونیك ، كامپیوتر و مخابرات صورت گرفته بر جنبه های مختلف عملكرد سازمان ها تأثیرات شگرفی داشته است .
همزمان با این تغییرات ، محیط فعالیت سازمان های مختلف پیچیده تر شده و به همین جهت نیاز به سیستم های مختلفی كه بتواند ارتباط بهتری بین اجزای مختلف سازمانی برقر

قیمت فایل فقط 12,100 تومان

خرید

برچسب ها : دانلود سیستم های برنامه ریزی منابع سازمانی 12 ص , تحقیق سیستم های برنامه ریزی منابع سازمانی 12 ص , مقاله سیستم های برنامه ریزی منابع سازمانی 12 ص , سیستم های برنامه ریزی منابع سازمانی 12 ص

نظرات کاربران در مورد این کالا
تا کنون هیچ نظری درباره این کالا ثبت نگردیده است.
ارسال نظر