امروز: دوشنبه 31 تیر 1398
دسته بندی محصولات
بخش همکاران
بلوک کد اختصاصی

دانلود تحقیق مقدمه كوتاهی بر موشک 20 ص

دانلود تحقیق مقدمه كوتاهی بر موشک 20 ص دسته: الکترونیک و مخابرات
بازدید: 8 بار
فرمت فایل: zip
حجم فایل: 71 کیلوبایت
تعداد صفحات فایل: 20

دانلود مقدمه كوتاهی بر موشك 20 ص تحقیق مقدمه كوتاهی بر موشك 20 ص مقاله مقدمه كوتاهی بر موشك 20 ص مقدمه كوتاهی بر موشك 20 ص

قیمت فایل فقط 14,300 تومان

خرید

فرمت فایل : ورد

قسمتی از محتوی فایل

تعداد صفحات : 20 صفحه

مقدمه كوتاهی بر موشك هر وسیله پرنده از یك نیروی جلوبرنده برای غلبه بر نیروهائی كه طبیعت به آن وارد می كند و همچنین پیشروی استفاده می كند.
در وسایل پرنده این نیروی جلوبرنده توسط انواع موتورهای توربوجت، توربوفن، توربوپراپ، توربوشافت، رم جت، اسكرم جت و موتورهای راكت سوخت جامد و سوخت مایع به دست می آید.
انواع موتورهای یاد شده از یك ماده سوختنی و یك اكسیدكننده برای ایجاد نیروی جلوبرنده استفاده می كنند كه در هواپیما ها و هلیكوپتر ها وسیله پرنده ماده سوختنی را با خود حمل می كند و از هوای محیط به عنوان اكسید كننده استفاده می كند.
ولی موشكها وسایل پرنده ای هستند كه علاوه بر مواد سوختنی اكسید كننده ها را نیز با خود حمل می كنند.
با این تفسیر موشكها در محیطهائی كه هوا وجود ندارند نیز قابل استفاده هستند مانند خارج از جو زمین و یا در زیر آب.
اكثریت موشكها از موتورهای راكت سوخت جامد و یا سوخت مایع برای ایجاد نیروی جلوبرنده استفاده می كنند ولی در برخی موارد از موتورهای توربوجت و رم جت و اسكرم جت نیز در موشكها استفاده می شود.
در صورتی كه مباحث مربوط به راكت و موتور راكت را به عنوان دو بحث جداگانه در نظر بگیریم می توان دو تعریف جداگانه برای آنها در نظر گرفت.
راكتها وسایل پرنده ای هستند كه در ابتدا به سوی یك هدف نشانه روی می گردند و پس از شلیك هیچ گونه كنترلی بر روی آنها وجود ندارد.
در صورتی كه موتور راكت فقط یك سیستم جلوبرنده است.
در قیاس راكت با موشك توجه به این نكته ضروری است كه موشكها در تمامی و یا قسمتی از مسیر حركت خود به صورتهای مختلف قابل كنترل هستند.
بنابراین سه عنوان راكت و موشك و موتور راكت دارای معانی و مفاهیم مستقلی هستند.
انواع موشكها موشكها را در یك دسته بندی كلی می توان به سه دسته كلی تقسیم بندی نمود.
موشكهای ماهواره بر موشكهای تحقیقاتی موشكهای جنگی موشكهای حمل كننده ماهواره برای حمل ماهواره و محموله های فضائی و قرار دادن آنها در مدارات مختلف به كار می روند.
موشكهای تحقیقاتی برای انجام ماموریت های تحقیقاتی مانند هواشناسی یا زمین شناسی كاربرد دارند.
موشكهای جنگی به پنج دسته كلی تقسیم بندی می گردند: موشكهای بالستیك با بردهای مختلف از موشكهای برد كوتاه (Short Range Ballistic Missile) تا موشكهای قاره پیما (Intercontinental Ballistic Missile).
دلیل نامگذاری این موشكها مسیری است كه این موشكها به صورت منحنی و در قالب مكانیك پرتابه ای طی می نمایند.
موشكهای كروز (Cruise) كه از باله ها و نیروهای آیرودینامیكی برای كنترل وضعیت خود استفاده می كنند.
موشكهای پدافند هوائی موشكهای ضد زره موشكهای دوزیست (موشكهای شلیك شونده به یا از داخل آب) ویژگی‌های سیستم موشك بالستیك موشك بالستیك، بدون سرنشین و دارای سكوی پرتاب‌كنندة هدایت‌شونده با یك یا چند مرحلة پرتاب است كه معمولاً نیروی رانش را برای بخش كوچكی از مسیر پرواز فراهم می‌كند.
در بیشتر مسیر پرواز، كلاهك‌های موشك از خط سیر آزاد پرواز بالستیكی عبور می‌كند كه برای موشك‌های دوربردتر، قسمتی یا تمام آن، بر فارز جو قرار دارد.
مدت زمان پرواز به‌سوی هدف، از چند دقیقه برای سیستم‌های تاكتیكی كوتاه برد، تا حدود سی

قیمت فایل فقط 14,300 تومان

خرید

برچسب ها : دانلود مقدمه كوتاهی بر موشك 20 ص , تحقیق مقدمه كوتاهی بر موشك 20 ص , مقاله مقدمه كوتاهی بر موشك 20 ص , مقدمه كوتاهی بر موشك 20 ص

نظرات کاربران در مورد این کالا
تا کنون هیچ نظری درباره این کالا ثبت نگردیده است.
ارسال نظر