امروز: جمعه 1 شهریور 1398
دسته بندی محصولات
بخش همکاران
بلوک کد اختصاصی

دانلود تحقیق نارسایی و موانع استقرار 25 ص

دانلود تحقیق نارسایی و موانع استقرار 25 ص دسته: برق
بازدید: 4 بار
فرمت فایل: zip
حجم فایل: 16 کیلوبایت
تعداد صفحات فایل: 26

دانلود نارسایی و موانع استقرار 25 ص تحقیق نارسایی و موانع استقرار 25 ص مقاله نارسایی و موانع استقرار 25 ص نارسایی و موانع استقرار 25 ص

قیمت فایل فقط 14,300 تومان

خرید

فرمت فایل : ورد

قسمتی از محتوی فایل

تعداد صفحات : 26 صفحه

نارسایی و موانع‌ استقرار كنترل‌های داخلی: تجربه‌ نشان‌ می‌دهد‌ اكثر‌ واحدهای‌ اقتصادی‌ كشور دارای‌ نقاط ضعف‌ كم‌وبیش‌ قابل توجهی‌ در نظام كنترل‌های‌ داخلی‌شان‌ هستند و این نقاط‌ ضعف با توجه‌ به تنوع‌ ماهیت‌ و فعالیت‌های‌ این واحد‌ها‌ و سیستم‌های‌ كنترل‌ داخل‌شان‌ و شرایط‌ حاكم‌ بر آنها‌ بسیار متنوعند كه پرداختن‌ به تمامی آنها كه‌ مقدور است نه مفید خواهد بود اما بررسی‌ها‌ نشان می‌دهد كه بخش قابل‌ توجهی‌ از این نقاط‌ ضعف‌ تقریباً با هم مشابه‌اند‌ و لذا تقریباً راه‌حل‌های‌ مشابهی هم دارند.
دلایل وجود نقاط‌ ضعف‌ در واحد‌های‌ اقتصادی‌ كشور ( اعم‌ از بخش‌های‌ خصوصی‌ و عمومی) را می‌توان به دو دسته‌ی كلی‌ تقسیم كرد : عوامل‌ و موانع‌ برون سازمانی‌ و عوامل‌ و موانع درون‌ سازمانی عوامل‌ و موانع‌ برون سازمانی : بخشی‌ از این عوامل‌ و موانع‌ ریشه در‌ عوامل‌ فرهنگی‌، تاریخی‌ و اجتماعی‌ مردم كشور ما دارد، از قبیل‌ تمایل‌ بخشی‌ از جامعه به عدم تمكین‌ در مقابل‌ قوانین‌ و مقررات‌ یا به عبارت دیگر‌ قانون‌گریزی‌ و شخصی‌‌نگری‌ در مقابل‌ گروه‌نگری‌ و مقاومت‌ در مقابل‌ ضابطه‌مندی و سعی در دور زدن‌ ضابطه‌ها.
عادت بخشی از جامعه‌ به كم‌كاری‌ و زیاد‌خواهی‌، حرف‌ زدن بیشتر‌ و عمل كردن كم‌تر، عدم پذیرش‌ مسؤلیت‌ خطاها‌ و سعی در برون‌فكنی‌ و .

اشاره كرد.
بخش‌ دیگری‌ از این عوامل‌ ریشه در قوانین‌ و مقررات‌ موجود ناسازگار‌ با شرایط حاكم‌ و نیز مناسبات‌ استقرار یافته‌ عملیات تولیدی‌ و تجاری‌ در كشور دارد.
از قبیل مشكلات‌ موجود در قوانین‌ تجاری، قوانین‌ مالیاتی‌ و قوانین‌ گمركی و.
.
) فصل مشترك‌ بخش عمده‌ای‌ از این انتقادات‌ به ناسازگار‌ بودن و نارسا‌ بودن قوانین‌ و مقررات‌ تجاری موجود با شرایط موجود‌ یا مورد نیاز و ضرورت بازنگری‌ و اصلاح آنها معطوف‌ است.
‌ وجود قوانین‌ و مقررات‌ ناسازگار‌ و نارسا‌ خواه‌ و ناخواه‌ واحد اقتصادی زیر نظر‌ یك مدیر را تحت‌ تاثیر قرار‌ می‌دهد.
‌ و هر چند كه مدیر مورد نظر، قادر نیست‌ كه عوامل‌ و موانع‌ مزبور‌ را مرتفع ‌كند، لیكن‌ بایستی ( ضمن آگاهی‌ از وجود و تاثیر آنها‌) از وجود‌ افراد مطلع‌ به این امور جهت‌ شناسایی‌ محیط‌ اقتصادی‌ و عوامل موثر از این طریق بر واحد‌ اقتصادی تحت‌ مدیریت‌ خود استفاده كند و تدابیر‌ یا كنترل‌هایی را طراحی‌ و مستقر نماید‌ كه از بابت‌ موارد‌ مزبور‌ كم‌ترین آسیب‌ را ببیند‌ وجود مشاورین‌ اقتصادی‌ و حقوقی‌ و حتی جامعه‌شناسان‌ مطلع، آگاه به شرایط روز‌ و كارآمد.
عوامل‌ و موانع درون سازمانی : این عوامل‌ هر چند كه از عوامل‌ برون سازمانی‌ تاثیر‌ می‌پذیرند.
یكی از نقاط مشترك‌ این عوامل مسئله‌ی تفكیك‌ وظایف‌ و وجود ثباتی‌ از جمله‌ آفت‌های عامل‌ كنترلی‌ تفكیك‌ وظایف است‌ این‌ عامل‌ كنترلی مهم را باید‌ با آگاهی‌ و ظرافت‌ به كار گرفت‌ تا از آن نتیجه‌ مطلوب‌ به دست آید.
هر‌ چند كه برای تفكیك‌ وظایف در متون‌ تخصصی مربوطه‌ فرمول‌های‌ استانداردی طراحی‌ و توصیه‌ شده است، لیكن توجه‌ به عوامل‌ یاد شده‌ می‌‌تواند‌ باعث تغییر‌ در نحوه‌ی به كار‌گیری‌ این عامل كنترلی‌ از یك واحد اقتصادی به واحد اقتصادی‌ دیگرشود.
مثال نگارنده‌ زمانی در شركتی‌ واقع‌ در یك شهر‌ بز

قیمت فایل فقط 14,300 تومان

خرید

برچسب ها : دانلود نارسایی و موانع استقرار 25 ص , تحقیق نارسایی و موانع استقرار 25 ص , مقاله نارسایی و موانع استقرار 25 ص , نارسایی و موانع استقرار 25 ص

نظرات کاربران در مورد این کالا
تا کنون هیچ نظری درباره این کالا ثبت نگردیده است.
ارسال نظر