امروز: شنبه 29 تیر 1398
دسته بندی محصولات
بخش همکاران
بلوک کد اختصاصی

دانلود درد و فرهنگ

دانلود درد و فرهنگ دسته: روانشناسی و علوم تربیتی
بازدید: 11 بار
فرمت فایل: doc
حجم فایل: 14 کیلوبایت
تعداد صفحات فایل: 20

درد به عنوان یك پدیدة بیولوژیكی – روانشناختی اجتماعی4 درد و تجربة آن به اندازة تاریخ مدون قدمت دارند با این وجود، روش‌های مختلفی كه انسانها درد را به تصویر درآورده‌اند با توجه به زمان و مكان متفاوت بوده است Roselyn Ray كه یك تاریخ شناس است عقیده دارد كه درك درد در واقع منعكس كنندة آناتومی و فیزیولوژی است در حالیكه مسایل و فاكتورهای فرهنگی و اج

قیمت فایل فقط 9,900 تومان

خرید

یكی از شماره‌های اخیر مجلة درد: تازه‌های بالینی به بررسی سؤالاتی در مورد ارتباط درد و فرهنگ پرداخته است. در این شماره اهمیت و تفاوت‌های بین نژاد درد و فرهنگ[1]، فرهنگ و نسل[2] را بررسی و مطالعه نموده و به بازنگری تحقیقاتی پرداخته است كه به بررسی تأثیرات این فاكتورها روی ماهیت تجربه و یا درمان و كنترل درد پرداخته است. اهمیت آنالیزهای نقل قولی[3] و نیز  تحقیقات كیفیتی بطور عام مورد تأكید قرار گرفته است.

درد به عنوان یك پدیدة بیولوژیكی – روانشناختی - اجتماعی[4]

درد و تجربة آن به اندازة تاریخ مدون قدمت دارند. با این وجود، روش‌های مختلفی كه انسانها درد را به تصویر درآورده‌اند با توجه به زمان و مكان متفاوت بوده است. Roselyn Ray كه یك تاریخ شناس است عقیده دارد كه درك درد در واقع منعكس كنندة آناتومی و فیزیولوژی است در حالیكه مسایل و فاكتورهای فرهنگی و اجتماعی پایه‌های روش‌های ابزار و یا حتی درمان درد می‌باشند. تصور گستردة اجتماعی – سیاسی‌های كه از درد وجود دارد در طی دهة گذشته دچار تفسیر شده است. وزارت‌خانه‌های كشورهای متعدد، سازمان بهداشت جهانی، انجمن بین‌المللی مطالعه درد، و اخیراً مؤسسات، گروههای حمایتی، و دفتر بازرسی مراكز خدمات بهداشتی ایالات متحده نیز همگی از یك رویكرد مبتكرانه و مؤثر در رابطه با مسأله درد حمایت و پشتیبانی كرده‌اند. آنها همگی معتقدند كه درد یك پدیدة بیولوژیكی – روانشناختی – اجتماعی است كه اكثراً احتیاج به بررسی‌ها و حمایت‌های چند رشه‌ای دارد. تحقیقات در زمینه‌های بیولوژی و نوروبیولوژیی درد راههای جدیدی را در مورد مسأله درد و كنترل و درمان آن پیش‌روی ما گذاشه است كه به موازات پژوهش‌های مختلف در زمینه‌های فرهنگی، روان‌شناختی و اجتماعی مربوط به درد، ابراز آن، پاسخ‌های رفتاری، رفتارهای درمان طب، و نیز پذیرا بودن آن دخالت‌ها و تداوم روش‌های درمانی انجام می‌شوند.

یك دورنمای شخصی

در سالهای 1992 تا 1995 انجمن ملی سرطان ایالت متحده برنامه‌ای به نام برنامة آموزش‌های درد سرطانی بوستون اجرا می‌كرد. این برنامه كه توسط گروهای از پرستاران متخصص انكولوژی، یك انكولوژیست، مترجم، دستیاران تحقیق و یك جامعه‌شناس تشكیل می‌شد با مشخص كردن عدم درمانی كافی بیماران سرطانی متعلق به فرهنگهای مختلف در منطقة بوستون به نقش حمایتی بیمارستانها، مؤسسات خدمات بهداشتی و آسایشگاهها در این رابطه می‌پرداخت. این برنامه در طی اجرا 500 نفر پرستار خانگی، بیمارستانی و یا مشغول به كار در آزمایشگاه تربیت نمود. همچنین با همكاری نماینده‌هایی از عامة مردم بروشورهای اطلاعاتی مفیدی جهت تعالیم مربوط به دوره‌های سرطانی برای 11 گروه با زمینه‌های فرهنگی قضاوت به 11 زبان مختلف تهیه شده است.

شاخة ماساچوست انجمن سرطان آمریكا و BCPEP[5] تعداد بی‌شماری از این دفترچه‌های راهنما را كه در سواد چهارم ابتدایی نوشته شده در بین مردم توزیع كردند. این بروشورها همچنین حاوی یك درجه‌بندی برای درد، قسمت ثبت روزانة درد، و نیز توصیه‌هایی جهت استفاده از درمان‌های دارویی و یا غیر دارویی درد نیز بوده‌اند. استقبال زیاد از این بروشورها باعث شد كه انجمن سرطان آمریكا در سال 2002 اطلاعات این بروشورها را به روز نماید. همچنین اطلاعات مربوطه روی اینترنت در دسترس پرسنل خدمات بهداشتی برای افراد مبتلا به سرطان با سطح سواد پائین از گروههای قوی ملیتی زیر قرار دارد: آفریقایی آمریكایی، لاتین، هائیتی، چین، پرتقال، ایتالیا، روس، ویتنام، لائوس، كامبوج. نسخه‌های مشابه این چنینی به زبان‌های چینی، ژاپنی و ایتالیایی نیز در دسترس می‌باشند.

20 صفحه فایل Word

قیمت فایل فقط 9,900 تومان

خرید

برچسب ها : درد و فرهنگ

نظرات کاربران در مورد این کالا
تا کنون هیچ نظری درباره این کالا ثبت نگردیده است.
ارسال نظر