امروز: سه شنبه 25 تیر 1398
دسته بندی محصولات
بخش همکاران
بلوک کد اختصاصی

عوامل زمینه ساز در ایجاد روابط سالم و نا سالم میان دختر و پسر

عوامل زمینه ساز در ایجاد روابط سالم و نا سالم میان دختر و پسر دسته: علوم اجتماعی
بازدید: 3 بار
فرمت فایل: doc
حجم فایل: 20 کیلوبایت
تعداد صفحات فایل: 17

در این نوشتار سعی بر این است تا عوامل زمینه ساز در ایجاد روابط ناسالم میان دختر و پسر مورد بررسی قرار گیرد این عوامل را می‌توان در چهار بخش طبقه‌بندی كرد 1 عوامل درونی و روانی این عوامل به شرط وجود سایر عوامل، می‌تواند موجبات برقراری روابط ناسالم را فراهم نماید تفاوت در حالات روحی و روانی و اخلاقی دختران و پسران و علایق و خواسته‌های آنان می‌توان

قیمت فایل فقط 12,100 تومان

خرید

عوامل زمینه ساز در ایجاد روابط سالم و نا سالم میان دختر و پسر

ابتدا بایستی مراد و منظور از واژه رابطه فهمیده شود و سپس معیار و ملاك ما از اینكه به مجموعه‌ای از روابط سالم و به مجموعه‌ای دیگر ناسالم می‌گوییم چیست؟
رابطه واژه‌ای عربی است كه در معنای تماس و وصل شدن به كار می‌رود و در گفتار روزمره به مجموعه‌ای از رفتارهایی اطلاق می‌شود كه در تماس با یكدیگر ابراز می‌كنیم.
رابطه و برقراری آن با دیگران فی نفسه محكوم به فساد و تباهی نیست و این، هدف و مقصود نهایی و غایی طرفین است كه صفت سالم یا ناسالم بودن را به همراه خواهد داشت. این نكته را هم باید متذكر شد كه در جوامع مختلف، بنا به نوع فرهنگ و آداب و رسوم و آموزه‌های ملی، تعاریف مختلفی از روابط سالم و ناسالم ارائه می‌شود.
در این نوشتار سعی بر این است تا عوامل زمینه ساز در ایجاد روابط ناسالم میان دختر و پسر مورد بررسی قرار گیرد. این عوامل را می‌توان در چهار بخش طبقه‌بندی كرد:
1- عوامل درونی و روانی: این عوامل به شرط وجود سایر عوامل، می‌تواند موجبات برقراری روابط ناسالم را فراهم نماید. تفاوت در حالات روحی و روانی  و اخلاقی دختران و پسران و علایق و خواسته‌های آنان می‌تواند باعث بروز روابط ناسالم میان این دو شود. تفاوت درونی دیگری كه می‌توان نام برد قوه شهوت نهفته در نهاد آدمی است كه فی‌نفسه نیروی محرك مثبتی است به این جهت كه باعث جذب دو جنس می‌شود و دلیلی است برای رابطه مثبت و زندگی مشترك؛ اما همین نیروی مثبت اگر در جهت نیل به هوسرانی قرار گیرد، تبدیل به بلایی خانمانسوز می‌گردد كه نمونه آن در همه جوامع یافت می‌شود.
2- عوامل اجتماعی: عوامل اجتماعی را به دلیل اهمیت خانواده به عنوان یك اجتماع كوچك و مهمترین اجتماع در رشد و تربیت افراد به دو بخش تقسیم می كنیم:          الف) عوامل خانوادگی       ب) سایر عوامل اجتماعی
 الف) عوامل خانوادگی: خانواده به عنوان اولین كانون رشد و تعالی جوانان در سعادت و شقاوت دختران و پسران نقش كلیدی دارد. اگر خانواده دارای شرایط و احوال خوبی باشد، در امر تعلیم و تربیت فرزند خود موفق خواهد بود. عواملی نظیر بیسوادی، نداشتن آگاهی كافی از روشهای تعلیم و تربیت و عدم ارتباط مناسب والدین با یكدیگر می تواند

دلیلی برای بروز روابط ناسالم میان دختران و پسران باشد.
ب) سایر عوامل اجتماعی: علاوه بر عوامل خانوادگی تاثیرگذار بر روابط دختر و پسر، سایر عوامل اجتماعی نیز در سطحی فراتر بر روند رفتار و روابط آنان تاثیر می گذارد. بافت جامعه از لحاظ آداب و رسوم و عادات غالب مردم در قومیتهای مختلف و همچنین روابط مردم در طبقات مختلف جامعه، باعث ایجاد تفاوتها و چالشهای میان افراد شده و زمینه ایجاد یك روابط ناسالم را بوجود می آورد.

قیمت فایل فقط 12,100 تومان

خرید

برچسب ها : عوامل ایجاد روابط سالم میان دختر و پسر , عوامل ایجاد روابط نا سالم میان دختر و پسر

نظرات کاربران در مورد این کالا
تا کنون هیچ نظری درباره این کالا ثبت نگردیده است.
ارسال نظر