امروز: جمعه 1 شهریور 1398
دسته بندی محصولات
بخش همکاران
بلوک کد اختصاصی

پاورپوینت در مورد مرگ مغزی

پاورپوینت در مورد مرگ مغزی دسته: پاورپوینت
بازدید: 3 بار
فرمت فایل: ppt
حجم فایل: 40 کیلوبایت
تعداد صفحات فایل: 16

دانلود پاورپوینت مرگ مغزی بررسی مرگ مغزی پاورپوینت جامع و کامل مرگ مغزی کاملترین پاورپوینت مرگ مغزی پکیج پاورپوینت مرگ مغزی مقاله مرگ مغزی تحقیق مرگ مغزی

قیمت فایل فقط 9,900 تومان

خرید

نوع فایل: پاورپوینت (قابل ویرایش)

 قسمتی از متن پاورپوینت :

تعداد اسلاید : 16 صفحه

مرگ مغزی مرگ مغزی یعنی از دست رفتن دائمی و غیر قابل برگشت و جبران نشدنی کلیه فعالیتهای حیاتی نیمکره ها و ساقه مغز تعاریف اولیه ای که از مرگ مغزی وجود داشت : یعنی از بین رفتن کلیه فعالیتهای تمام قسمت های مغز
All Function of Entire Brain به 2 دلیل اصلاح و به تعریف فعلی تغییر یافته است :
1. در فرد دچار مرگ مغزی نمی توان فعالیت تمام قسمت های مغز منجمله BG ، مخچه و تالاموس را سنجید.
2. تمام کارکردهای مغز در چنین بیمارانی قابل سنجش نیست، مثلاً کارکرد تکلمی شنوایی یا بینایی یا قدرت تصمیم گیری یا برنامه ریزی قابل ارزیابی نیستند. ملاک های مرگ مغزی :
تشخیص مرگ مغزی اساساً بالینی است
ملاک های مرگ مغزی 2 گروهند :
الف Inclusion Criteria
یعنی ملاکهایی که باید تمامی آنها وجود داشته باشند و در نبود این معیارها نمی توان مرگ مغزی را تأیید کرد.
این ملاکها شامل :
Clinical Tests
Confirmatory Tests
ب Exclusion Criteria
یعنی ملاکهایی که در حضور آنها نمی توان با قاطعیت و اطمینان تشخیص مرگ مغزی را مطرح کرد. این موارد شامل : کاهش دمای بدن، مسمومیت های دارویی، بیماریهای متابولیک یا اختلالات الکترولیتی و اختلالات اسید و باز حاد و شوک است. Clinical Tests
الف : Coma
بیمار باید در اغمای کامل باشد. مولفین معتقدند ارائه محرک های محیطی یعنی محرک دردناک به بستر ناخن یا روی جناغ سینه به علت اینکه می تواند سبب شدت رفلکس نخاعی شود در ارزیابی مرگ مغزی ارزش و جایگاهی ندارد ولی اغلب اعتقاد دارند که هم محرک محیط و هم محرک مرکزی لازم است و 3 ناحیه استاندارد برای ایجاد درد ارائه شده که عبارتند از TMJ ،حاشیه سوپرا اربیتال(حاشیه فوقانی ابروها) و گلابلا.
در تعداد زیادی از موارد مرگ مغزی بواسطه فعالیت نخاع حرکاتی در اندام ها دیده می شود که وجود این حرکات تشخیص مرگ مغزی را زیر سئوال نمی برد، مهمترین این حرکات شامل:
الف)علامت بابنسکی
ب) علامت لازارو Lazarus Sign ) :) که به صورت 3 حرکت متوالی دیده می شود:خم شدن بازوها روی قفسه سینه،نزدیک شدن شانه ها و تقاطع دست ها.
ج)گاه این حرکات به فرم چرخش سر به یک سو ،قوس برداشتن به عقب و حتی چرخش تنه ظاهر می شوند که بطور خودبخود یا گاه با محرک فلکشن گردن یا محرک لمسی ظاهر می شوند.
د)گاه حین تست آپنه شاهد حرکاتی در اندام ها فوقانی هستیم
ه) حرکاتی دربیمارانیکه تمام معیارهای تشخیص مرگ مغزی را داشته اند شرح داده شده که شامل باز شدن مختصر چشم ها با فشردن Nipple و همچنین حرکاتی بسیار شبیه به Decerebrant Posture که بر خلاف دسربریشن واقعی اینجا فقط اکستانسیون و پروناسیون در اندام های فوقانی دیده می شود. Clinical Tests
ب : قطع کامل تنفس و عدم وجود تنفس خودبخودی بطوریکه بیمار وابستگی کامل و قطعی به دستگاه تنفس مصنوعی دارد. Clinical Tests

ج : فقدان کارکرد و رفلکس های ساقة مغز :
مهمترین نکته در ثبت رفلکس های ساقة مغز این است که رفلکس یا وجود دارد یا وجود ندارد و موارد دوپهلو یا مشکوک و بینابینی نداریم.
مردمک ها
بسیاری از عوامل مانند ترومای صورت و چشم،داروهاو قطره های چشم پزشکی می توانند بر روی اندازه مردمکها و واکنش مردمکها به نور موثر باشند بطوریکه مواد مخدر،عوامل کولینرژیک ،نورولپتیک ها،ضد افسردگی های 3 حلقه ای ،آنتی هیستامین ها ،عوامل آدرنرژیک(برونکودیلاتورها،آمفتامین و کوکائین)سبب میدریاز می شوند.


توجه: متن بالا فقط قسمت کوچکی از محتوای فایل پاورپوینت بوده و بدون ظاهر گرافیکی می باشد و پس از دانلود، فایل کامل آنرا با تمامی اسلایدهای آن دریافت می کنید.

قیمت فایل فقط 9,900 تومان

خرید

برچسب ها : دانلود پاورپوینت مرگ مغزی , بررسی مرگ مغزی , پاورپوینت جامع و کامل مرگ مغزی , کاملترین پاورپوینت مرگ مغزی , پکیج پاورپوینت مرگ مغزی , مقاله مرگ مغزی , تحقیق مرگ مغزی

نظرات کاربران در مورد این کالا
تا کنون هیچ نظری درباره این کالا ثبت نگردیده است.
ارسال نظر