امروز: پنجشنبه 28 شهریور 1398
دسته بندی محصولات
بخش همکاران
بلوک کد اختصاصی

پاورپوینت مسمومیت با گاز فاضلاب

پاورپوینت مسمومیت با گاز فاضلاب دسته: پاورپوینت
بازدید: 6 بار
فرمت فایل: ppt
حجم فایل: 443 کیلوبایت
تعداد صفحات فایل: 19

دانلود پاورپوینت مسمومیت با گاز فاضلاب بررسی مسمومیت با گاز فاضلاب پاورپوینت جامع و کامل مسمومیت با گاز فاضلاب کاملترین پاورپوینت مسمومیت با گاز فاضلاب پکیج پاورپوینت مسمومیت با گاز فاضلاب مقاله مسمومیت با گاز فاضلاب تحقیق مسمومیت با گاز فاضلاب

قیمت فایل فقط 9,900 تومان

خرید

نوع فایل: پاورپوینت (قابل ویرایش)

 قسمتی از متن پاورپوینت :

تعداد اسلاید : 19 صفحه

مسمومیت با گاز فاضلاب دو کارگر پیمانکار فاضلاب که برای بازکردن مسیر فاضلاب داخل مجتمع فولاد خراسان ، وارد یک چاه سه متری شده بودند ، در اثر گاز گرفتگی جان خود را از دست دادند . گاز فاضلاب ، مخلوط پیچیده ای از گازهای سمی و غیر سمی تولید شده در سیستم های فاضلاب ناشی از تجزیه زباله های آلی صنعتی می باشد که پتانسیل ایجاد آتش سوزی یا انفجار را دارد . اجزای اصلی گاز فاضلاب عبارتند از : نیتروژن (N2) ، سولفید هیدروژن (H2S) ، دی اکسید کربن (CO2) ، متان (CH4) ، آمونیاک (NH3) و بخار آب ) ممکن است حاوی دی اکسید گوگرد و اکسیدهای نیتروژن نیز باشد( که حضور و غلظت هر یک از این مولفه ها بسته به زمان ، ترکیب فاضلاب ، دما و pH متفاوت است . مواد زائد جامد انسان ها و حیوانات به گازهای سمی آمونیاک ، متان و سولفید هیدروژن تجزیه می شوند که در غلظت بالا ، تنفس آن ها می تواند از طریق خفگی منجر به مرگ انسان شود . عوارض شایع تر گاز فاضلاب شامل سوزش چشم ، تهوع و اشکال در تنفس می باشند .
در غلظت ppm 0.01 از گاز فاضلاب ، ممکن است انسان شروع به نشان دادن علایمی از بیماری جسمی و روانی ، سردرد ، افزایش ضربان قلب و از دست رفتن هماهنگی عضلات (آتاکسی) نماید .
در غلظتppm 5 از گاز ، دیسترس تنفسی و در ppm 500 ، از دست دادن هوشیاری در انسان رخ داده و غلظت بیشتر ازppm 700 می تواند کشنده باشد. ترکیب بد بوی گاز فاضلاب ، گاز متان است که توسط مواد آلی فاسد ، زباله های مسکونی و زباله های صنعتی تولید می شود . این گاز خطرناک ، هنگام تنفس می تواند در نهایت ، قربانی را به مرگ خفه کند و نیز، به شدت قابل اشتعال است. همچنین یک محصول جانبی از گاز فاضلاب ، مونوکسید کربن است که بی بو، بی رنگ و کشنده می باشد . Hydrogen Sulfide H2S گاز فاضلاب بی رنگ است ، اما بوی نامطبوع آن بسیار متمایز است ( بوی تخم مرغ فاسد ).
علائم مختلف مسمومیت با گاز عبارتند از : سردرد ، حالت تهوع ، سبکی سر یا سرگیجه ، افسردگی ، توهم تشنج ، از دست دادن هوشیاری و در نهایت مرگ .
* غلظت کم گاز فاضلاب -- سوزش چشم ، بینی و گلو * غلظت متوسط ​​-- عوارض تنفسی ، سردرد ، سرگیجه تهوع ، سرفه ، استفراغ و اشکال در تنفس. * غلظت بالا -- شوک ، تشنج ، کما و مرگ (این اثرات می توانند بسیار سریع و در عرض چند ثانیه رخ دهند ). 1. مسمومیت با H2S و خفگی از نبود اکسیژن . 2. کاهش هوشیاری و یا خستگی به دلیل کاهش سطح اکسیژن (ناشی از CO2 و CH4) 3. آلودگی بیولوژیکی 4. آتش سوزی و انفجار گاز متان ، H2S و یا سایر گازهای قابل اشتعال عمده عوارض جانبی و خطرات ناشی از قرار گرفتن در معرض گازهای فاضلاب عبارتند از :
سولفید هیدروژن به عنوان علت عمده مرگ ناگهانی در کار گزارش شده است . غلظت H2S در هوا در حدود ppm 300 ، می تواند بلافاصله مرگبار باشد . این گاز در درجه اول از طریق ریه ها جذب می شود ، اما همچنین می تواند تا حدودی از طریق پوست و غشاهای مخاطی جذب گردد . اثرات مزمن در اثر مواجهه مکرر با آن ثابت نشده است اما علایم معمول در مواجهه حاد عبارتند از : سوزش چشم ، خستگی ، سردرد و سرگیجه گاز هیدروژن سولفوره این گاز در اثر سوختن ناقص موادی مانند مو ، پشم و موادی که دارای گوگرد می باشند ، بوجود می آید و بوی آن شبیه بوی تخم مرغ گندیده می باشد . مقدار خیلی کم این گاز را می توان با حس بویایی تشخیص داد و در جاهایی که تدریجاً استشمام شود ،


توجه: متن بالا فقط قسمت کوچکی از محتوای فایل پاورپوینت بوده و بدون ظاهر گرافیکی می باشد و پس از دانلود، فایل کامل آنرا با تمامی اسلایدهای آن دریافت می کنید.

قیمت فایل فقط 9,900 تومان

خرید

برچسب ها : دانلود پاورپوینت مسمومیت با گاز فاضلاب , بررسی مسمومیت با گاز فاضلاب , پاورپوینت جامع و کامل مسمومیت با گاز فاضلاب , کاملترین پاورپوینت مسمومیت با گاز فاضلاب , پکیج پاورپوینت مسمومیت با گاز فاضلاب , مقاله مسمومیت با گاز فاضلاب , تحقیق مسمومیت با گاز فاضلاب

نظرات کاربران در مورد این کالا
تا کنون هیچ نظری درباره این کالا ثبت نگردیده است.
ارسال نظر