امروز: دوشنبه 31 تیر 1398
دسته بندی محصولات
بخش همکاران
بلوک کد اختصاصی

پاورپوینت در مورد معادن روباز

پاورپوینت در مورد معادن روباز دسته: پاورپوینت
بازدید: 3 بار
فرمت فایل: ppt
حجم فایل: 457 کیلوبایت
تعداد صفحات فایل: 21

دانلود پاورپوینت معادن روباز بررسی معادن روباز پاورپوینت جامع و کامل معادن روباز کاملترین پاورپوینت معادن روباز پکیج پاورپوینت معادن روباز مقاله معادن روباز تحقیق معادن روباز

قیمت فایل فقط 9,900 تومان

خرید

نوع فایل: پاورپوینت (قابل ویرایش)

 قسمتی از متن پاورپوینت :

تعداد اسلاید : 21 صفحه


معادن روباز

معادن زیرزمینی روش استخراج روباز روش روباز یكی از روشهای استخراج معادن سطحی است كه ترجیحاً‌ برای معادن فلزی و عمدتاً‌ مس و آهن بكار برده می‌شود. در این روش استخراج به صورت پله‌پله و تا عمقی از ذخیره معدنی كه عملیات اقتصادی باشد، ادامه پیدا می‌كند. در این روش از سطح معدن آنقدر باطله‌برداری می‌شود تا به ماده معدنی دسترسی حاصل شود. باطله‌های روی ماده معدنی پس از برداشت باید عمدتاً‌ به خارج از محدوده معدن منتقل شده و در آنجا انبار شوند ادامه تنها آن بخش از این باطله‌ها كه ممكن است در امر جاده‌سازی، ترمیم جاده‌ها، پی‌سازی كارگاهها و پرنمودن گودال مورداستفاده قرار گیرند در داخل محدوده معینی قرار می‌گیرند و برای مابقی حتماً باید در خارج از محدوده معدن محل خاص در نظر گرفت و به شیوه معینی دمپ نمود. اهمیت معادن روباز روش روباز در مقایسه با سایر روشهای استخراج از هزینه اولیه زیادی برخوردار است اما تولید بالا، و هزینه استخراج پائین به ازاء هر تن از مزایای عمده این روش است
روش روباز بدلیل استفاده از ماشین‌آلات بارگیری و حمل عظیم‌الجثه كه از قدرت و ظرفیت زیاد برخوردارند ودارای تولید بالایی می‌باشد و برای معادن بزرگ كه دارای شرایط ژئومكانیكی سخت و بسیار سخت است كاملاً‌مناسب می‌باشد و مورداستفاده قرار می‌گیرد. ادامه امروزه90-70درصد آهن،مس،فسفات،ازبست،بوكسیت منگنز و زغال سنگ قابل بهره برداری در معادن روباز استخراج می شوند .
تقریبا تمام مواد ساختمانی از معادن روباز بازیافت می شوند و در مورد زغال سخت و اورانیوم نیز سهم قابل ملاحظه ای به میزان 30-25 درصد از طریق فنون معدن كاری روباز قابل استخراج می باشند . فنون معدن كاری روباز
الف-پیوسته

ب-غیر پیوسته فنون معدن كاری روباز بیش از همه به استحكام صخره بستر و امكانات معدن كاری ناشی از آن بستگی دارد .
از این رو فناوری معدن كاری روباز را می توان به دو گروه فناوری صخره سست و صخره سفت طبقه بندی كرد.
ویژگی خاص فناوری معدن كاری روباز صخره سفت استفاده از تجهیزات كاری نا پیوسته برای عملیات عمده است یعنی سست كردن بار زدن و حمل و نقل .
ادامه در معادن روباز صخره سست،سست كردن و بار زدن در یك عملیات واحد یكی می شوند .
ماشینهای استخراج از طریق رگه زنی صخره بستر را سست میكنند و انگاه مواد را برای حمل بیشتر بار می زنند و یا ان را به طور مستقیم در منطقه ای كه قبلا استخراج ان به پایان رسیده انبار می كنند .
ماشین الات روش غیر پیوسته:
بارگیری:بیل،لاروبهای هیدرولیکی
حمل ونقل:کامیونهای سنگین
روش غیر پیوسته:حفارهای چرخ دار سطلی،لاروبهای زنجیری سطلی
در بیش از80درصد معادن روباز دنیا از شاول وتراک به عنوان ماشین الات بارگیری وحمل استفاده میشود.
حد نهایی معدن محدوده‌ای است كه از نظر اقتصادی تا رسیدن به آن اجازه عملیات استخراجی وجود دارد یا عملیات مقرون به صرفه است. همانطور كه ملاحظه می‌شود استخراج مادة‌ معدنی و باطله با ایجاد برش‌هایی از بالا و پائین صورت می‌گیرد و در نهایت فضای خالی شده‌ای در دل زمین ایجاد می‌گردد كه دیواره آن شكل پله‌ای دارد.
به این فضای خالی ایجاد شده پیت گفته می‌شود. ایمنی در معادن روباز الف- ارتفاع پله
متوسط ارتفاع پله‌ها بین 4 تا 20 متر متغیر است. این حد عمدتاً‌ به جنس سنگ بستگی دارد و در سنگهای نرم بین 4 تا 6 متر، در سنگهای نیمه سخت بین 6 تا 8 متر و در سنگهای سخت بین 8 تا 20 متر تعیین می‌شود.


توجه: متن بالا فقط قسمت کوچکی از محتوای فایل پاورپوینت بوده و بدون ظاهر گرافیکی می باشد و پس از دانلود، فایل کامل آنرا با تمامی اسلایدهای آن دریافت می کنید.

قیمت فایل فقط 9,900 تومان

خرید

برچسب ها : دانلود پاورپوینت معادن روباز , بررسی معادن روباز , پاورپوینت جامع و کامل معادن روباز , کاملترین پاورپوینت معادن روباز , پکیج پاورپوینت معادن روباز , مقاله معادن روباز , تحقیق معادن روباز

نظرات کاربران در مورد این کالا
تا کنون هیچ نظری درباره این کالا ثبت نگردیده است.
ارسال نظر