امروز: پنجشنبه 2 اسفند 1397
دسته بندی محصولات
بخش همکاران
بلوک کد اختصاصی

پاورپوینت مكانیزمهای دفاعی Defense mechanisms

پاورپوینت مكانیزمهای دفاعی Defense mechanisms دسته: پاورپوینت
بازدید: 5 بار
فرمت فایل: ppt
حجم فایل: 174 کیلوبایت
تعداد صفحات فایل: 16

دانلود پاورپوینت مكانیزمهای دفاعی Defense mechanisms بررسی مكانیزمهای دفاعی Defense mechanisms پاورپوینت جامع و کامل مكانیزمهای دفاعی Defense mechanisms کاملترین پاورپوینت مكانیزمهای دفاعی Defense mechanisms پکیج پاورپوینت مكانیزمهای دفاعی Defense mechanisms مقاله مكانیزمهای دفاعی Defense mechanisms تحقیق مكانیزمهای دفاعی Defense mechanisms

قیمت فایل فقط 9,900 تومان

خرید

نوع فایل: پاورپوینت (قابل ویرایش)

 قسمتی از متن پاورپوینت :

تعداد اسلاید : 16 صفحه

مكانیزمهای دفاعی Defense mechanisms مكانیزمهای دفاعی زیگموند فروید ایده اعمال دفاعی را در سال 1894 میلادی مطرح كرد.
مكانیزمهای دفاعی از اعمال ایگو هستند.
می توانند آگاهانه و یا غیرآگاهانه رخ دهند.
فی نفسه بیمارگونه نیستند و به تعادل روانی كمك می كنند. فرافكنیprojection نسبت دادن احساسات و افكار وآرزوهای شخص به دنیای خارج به جای نسبت دادن آن به خود شخص.
در طبقه دفاعهای خودشیفتگی قرار می گیرد.
فرد در واكنش به تكانه های درونی نامقبول به گونه ای رفتار می كند كه انگار به دنیای خارج مربوطند. انكار Denial مانع آگاهی از یك وجه دردناك واقعیت می گردد.
نشانه شكست كامل ”من“ در رابطه با روبرو شدن با واقعیت است.
دیدن و نپذیرفتن آنچه شخص می بیند یا شنیدن و نفی آنچه شخص می شنود.
شخصی كه پاهای بزرگی دارد و كفشی كوچكتر از اندازه می پوشدچون نمی تواند بپذیرد پاهایش بزرگ است. جابجاییِ Displacement انحراف هدفدار و ناخودآگاه از موضوعی به موضوع دیگر به منظور حل یك تعارض.
هر چند موضوع تغییر می كند اما ماهیت غریزی تكانه و هدف آن بدون تغییر باقی می ماند. سركوب Repression به آن واپس زنی هم می گویند.
كنار زدن یك فكر یا احساس از قلمرو آگاهی هوشیارانه.
موضوع سركوب شده واقعا فراموش نشده است.
یكی از معمول ترین مكانیزمهای دفاعی شمرده می شود.
فرد زمانی از این مكانیزم استفاده می كند كه مایل به فراموشی افكاری است كه برای او بخاطر آوردن آنها زجرآور است. تبدیلConvertion روند ناخودآگاهی است كه بوسیله آن كشمكش عاطفی از طریق علائم جسمی تظاهر می نماید.
فلج روانی یك دست كه از بكار بردن آن جهت اقدام خصمانه جلوگیری می كند.
دلیل تراشی Rationalization بوسیله آن فرد دلیلی را برای رفتار خود جایگزین می نماید.
توجیه نظرات اعتقادات یا رفتارهایی كه ممكن است در غیر اینصورت نامقبول شناخته شوند.
ابداع سفسطه های قانع كننده.
تطبیق نادرست دلایل.
فرد برای تبرئه خویش از آن استفاده می كند. واكنش سازی Reaction Formation شخص احساسات و امیال غیر قابل قبول خود را بصورت معكوس و ضد آن احساسات و امیال ابراز می نماید.
ممكن است احساس تنفر بوسیله عواطف كاملا برعكس و یا دوست داشتن تظاهر كند.
از مشخصات خاص وسواسی هاست ولی در بقیه روان نژندی ها نیز دیده می شود. پسرفتregression كوشش ”من“ در بازگشت به عقب و یا برگشت به مراحل اولیه رشد شخصیت(كودكی) در هنگام رویارویی با كشمكش ها و اضطرابها.
پدیدار شدن رفتار و احساسات مربوط به مراحل اولیه رشد در فرد بزرگسال.
قهر كردن، مكیدن انگشت و یا مشروبخواری (یك راه حل دهانی است).
پسرفت جزو دفاعهای ناپخته محسوب می شود. والایشsublimation محركهای جنسی و پرخاشگری را به كانالی كه از نظر اجتماعی مورد قبول است تغییر جهت می دهد.
موثرترین نوع مكانیزم دفاعی است.
تكانه های پرخاشگری با فعالیتهای ورزشی، شغلی، شاعری و... تعویض می گردد. جبرانcompensation فرد بوسیله آن نقاط ضعف خود را در یك زمینه با نشان دادن قدرت در زمینه ای دیگر می پوشاند.
خودبیمارانگاری تبدیل سرزنش دیگران و تعارضها به شكایت از درد، بیماری جسمی و ضعف اعصاب.
معمولا مبالغه در مورد بیماری صورت می گیرد. منفعل- مهاجم پرخاشگری معطوف به یك شیء كه بطور غیر مستقیم و غیر موثر از طریق انفعال و مقابله ابراز می شود. انواع مكانیزمهای دفاعی دفاعهای خودشیفتگی (فرافكنی و انكار).


توجه: متن بالا فقط قسمت کوچکی از محتوای فایل پاورپوینت بوده و بدون ظاهر گرافیکی می باشد و پس از دانلود، فایل کامل آنرا با تمامی اسلایدهای آن دریافت می کنید.

قیمت فایل فقط 9,900 تومان

خرید

برچسب ها : دانلود پاورپوینت مكانیزمهای دفاعی Defense mechanisms , بررسی مكانیزمهای دفاعی Defense mechanisms , پاورپوینت جامع و کامل مكانیزمهای دفاعی Defense mechanisms , کاملترین پاورپوینت مكانیزمهای دفاعی Defense mechanisms , پکیج پاورپوینت مكانیزمهای دفاعی Defense mechanisms , مقاله مكانیزمهای دفاعی Defense mechanisms , تحقیق مكانیزمهای دفاعی Defense mechanisms

نظرات کاربران در مورد این کالا
تا کنون هیچ نظری درباره این کالا ثبت نگردیده است.
ارسال نظر