امروز: چهارشنبه 26 تیر 1398
دسته بندی محصولات
بخش همکاران
بلوک کد اختصاصی

ترجمه مقاله "اسیدهای چرب اشباع فسفولیپید پلاسما و خطر نارسایی قلبی در مطالعه سلامت پزشکان"

ترجمه مقاله دسته: پزشکی
بازدید: 4 بار
فرمت فایل: docx
حجم فایل: 80 کیلوبایت
تعداد صفحات فایل: 7

ترجمه مقاله اسیدهای چرب اشباع فسفولیپید پلاسما و خطر نارسایی قلبی در مطالعه سلامت پزشکان Plasma phospholipid saturated fatty acids and heart failure risk in the physicians health study زمینه و هدف مطالعات قبلی نشان داده اند که برخی از اسیدهای چرب اشباع فسفولیپید پلاسما (SFA) با افزایش خطر ابتلا به بیماری عروق کرونر قلب و فشار خون بالا، عو

قیمت فایل فقط 9,900 تومان

خرید

ترجمه مقاله "اسیدهای چرب اشباع فسفولیپید پلاسما و خطر نارسایی قلبی در مطالعه سلامت پزشکان"

Plasma phospholipid saturated fatty acids and heart failure risk in the physicians' health studyزمینه و هدف: مطالعات قبلی نشان داده اند که برخی از اسیدهای چرب اشباع فسفولیپید پلاسما[1] (SFA) با افزایش خطر ابتلا به بیماری عروق کرونر قلب و فشار خون بالا، عوامل خطر اصلی برای نارسایی قلبی (HF) در ارتباط است. با این حال، اطلاعات کمی در مورد ارتباط بین SFA و HF شناخته شده است. این مطالعه به بررسی ارتباط فسفولیپید پلاسما تکی SFA با خطر HF در پزشکان مرد در ایالات متحده میپردازد. مواد و روش ها: مطالعه کمکى فعلی از یک طرح مورد-شاهدی تو در تو آینده نگر برای انتخاب 788 مورد  حادثه HF و 788 کنترل استفاده کردیم. SFAفسفولیپید پلاسما با استفاده از کروماتوگرافی گازی اندازه گیری شد. HF به صورت خود-گزارش­دهی در پرسشنامه ارائه شد و با بررسی سابقه پزشکی در زیر نمونه ها اعتباردهی شد. ما از رگرسیون لجستیک شرطی[2] برای تخمین خطر نسبی استفاده کردیم. نتایج: میانگین ​​سنی 58.7 ± 8.0 بود. انحراف معیار بیستر از فسفولیپید پلاسما 16:0 با نسبت شانس (95% CI) 1.20 (1.04, 1.38) کنترل عوامل خطر HF و دیگر SFA ها همراه بود (p = 0.042). با این حال، این ارتباط پس از تصحیح Bonferroni (p > 0.008) معنی دار نبود. ما ارتباط بین دیگر SFA ها (14:0, 15:0, 18:0, 20:0, 22:0) و خطر HF را مشاهده نکردیم (P برای همه­ی روندها > 0.05). نتیجه گیری: اطلاعات ما هیچ ارتباطی بین فسفولیپید پلاسما SFAS و HF در پزشکان مرد در ایالات متحده نشان نداد.

1. مقدمه


نارسایی قلبی (HF) یک بیماری قلبی شایع با نزدیک به 700،000 مورد جدید در هر سال در آمریکا است 1. بروز HF در سالمندان بالا است، که باری سنگین در کشورهای توسعه یافته با جمعیت پیر است 2.3. از آنجا که مرگ و میر پس از شروع HF با وجود پیشرفت های پزشکی همچنان زیاد باقی می ماند، بررسی عوامل جدید قابل اصلاح برای HF که می تواند به پیشگیری موثر منجر شود مهم است.  

دو عامل خطر اصلی HF بیماری عروق کرونر قلب (CHO) و فشار خون بالا است، و برخی از مطالعات قبلی نشان می دهد که فسفولیپید پلاسما اسیدهای چرب اشباع (SFAS)  ممکن است با خطر بیشتر ابتلا به فشار خون و  CHO مرتبط باشد 4.5. همچنین، در قلب، بیشتر انرژی توسط اکسیداسیون اسیدهای چرب با زنجیره بلند[3] (LUFAs) شامل SFAS تامین میشود. مراحل اولیه ضعف بطنی نشان دهنده متابولیسم غیر طبیعی اسیدهای چرب، با یک تغییر در تهیه انرژی از اسیدهای چرب به گلوکز، با تقاضای بیشتر برای اکسیژن است 6. برخی مطالعات آزماشگاهی، اثرات مفید رژیم غذایی SFA  را بر روی عملکرد قلب و بقای HF[4]  در مدل حیوانی نشان دادند 7.8. توجه داشته باشید سطوح SFAS در گردش خون تا حد زیادی ناشی از سنتز درون زا مانند لیپوژنز مجدد است تا مصرف SFA 9. از سوی دیگر، چندین گزارش اثر سمی اسیدهای چرب آزاد بر عملکرد سیستولیک را که ممکن است  HF را تحت تاثیر کاهش عملکرد بطن چپ قرار دهد، را نشان می دهند 10. مطالعات کمی ارتباط SFAs تک را با HF ارزیابی کرده اند. از این رو، این مطالعه به بررسی ارتباط بین فسفولیپید پلاسما SFA تکی و بروز HF می پردازد.

2. مواد و روش ها
2.1. جامعه مورد مطالعه

PHS با طرح  آزمایش تصادفی، double-blind و کنترل دارونما برای بررسی اثرات آسپرین با دوز پایین و بتا کاروتن بر بیماری های قلبی عروقی و سرطان در بین 22071 پزشک مرد در ایالات متحده انجام شد. شرح مفصل PHS قبلا منتشر شده است 12.

برای این مطالعه کمکی، ما از یک طرح مورد-شاهدی تو در تو آینده نگر برای انتخاب تمام 788 مورد حادثه HF  با نمونه خون (1982) از شرکت کنندگان PHS استفاده کردیم. برای هر مورد، ما از یک تکنیک خطر برای انتخاب تصادفی گروه شاهد که زنده بوده و در زمان تشخیص مورد شاخص بدون HF بودند استفاده کردیم و بر حسب سن به صورت تصادفی (در مدت 1 سال)، سال تولد(در مدت 1 سال)، و زمان جمع آوری خون (حداکثر 288 روز)، و نژاد (سفید / غیر سفید) تطبیق دادیم. هر مورد به عنوان شاهد می بایست قبل از تشخیص HF در نظر گرفته میشد. به طور مشابه، هر شاهد بعدا به عنوان مورد HFواجد شرایط میشد تا  تضمین شود که شاهدها نماینده کل جمعیت دارای HF  هست. تحقیقات با اصول مشخص شده در بیانیه هلسینکی[5] مطابقت دارد. هر شرکت کننده رضایت نامه کتبی داد و هیئت بررسی نهادی[6] بیمارستان بریگهام و زنان[7]  (بوستون، MA) پروتکل مطالعه را تایید کرد.


[1] plasma phospholipid saturated fatty acids

[2] conditional logistic regression

[3] long-chain fatty acids

[4] HF survival

[5] Helsinki

[6] Institutional Review Board

[7] Brigham and Women's

قیمت فایل فقط 9,900 تومان

خرید

برچسب ها : اسیدهای چرب اشباع , فسفولیپید پلاسما , نارسایی قلبی

نظرات کاربران در مورد این کالا
تا کنون هیچ نظری درباره این کالا ثبت نگردیده است.
ارسال نظر