امروز: چهارشنبه 26 دی 1397
دسته بندی محصولات
بخش همکاران
بلوک کد اختصاصی

مشاركت كاركنان و توان بخشیدن به آنان (مداخلات بین فردی)

مشاركت كاركنان و توان بخشیدن به آنان (مداخلات بین فردی) دسته: مدیریت
بازدید: 2 بار
فرمت فایل: ppt
حجم فایل: 86 کیلوبایت
تعداد صفحات فایل: 37

مشارکت کارکنان اموزش کارگاهی الگوی پنجره جوهری تحلیل مراوده ای نظریه مراوده

قیمت فایل فقط 9,900 تومان

خرید


اهداف :
1. شناخت اهمیت مشاركت كاركنان در تصمیم گیری درباره برنامه های سازمان
2. شناخت اهمیت استفاده از اموزش كارگاهی در برنامه های بالندگی سازمان 
3. اشنائی با پویائی همراه ارتباطات بین فردی 
(سبك بین فردی )
4. اشنائی با برنامه ریزی مسیر زندگی شغلی
5.اشنائی و شناخت مدیریت تنش و خستگی شغلی

مقدمه:
یكی از مهمترین عوامل در تغیرات وسیع سازمانی  فرد است.
در این خصوص برتری از ان سازمانهای است كه حاضر به خطر كردن هستند و تصمیم گیری را به پایین ترین سطح سازمانی ممكن ارجاع میدهند. این الگوی جدید بر مبنای قدرت بخشیدن به فرد بنا گشته است. سازمانها به گونه ای طراحی شده اندكه از انرژی و توانائی افراد برای انجام كار و تحقق اهداف خود استفاده كنند.موفقیت سازمان های اینده بستگی به چگونگی تلفیق نیازهای فردی اعضا با اهداف و دیدگاه های سازمان دارد.                                      
در این فصل شیوه های مختلف رفتاری میان كاركنان یك سازمان را كه موجب افزایش توانمندی و مشاركت انها میشود مورد بررسی قرار خواهیم داد .متون مورد بحث و بررسی عبارتند از:  اموزش كارگاهی الگوی پنجره جو-هری . تحلیل مراوده ای . برنامه ریزی زندگی شغلی و كنترل تنشها و خستگی .                                    

مشاركت چیست؟                            
مدیران مشاركت جو با كاركنان خود شورمی كنند و انان را از دشواری ها اگاه میسازند ودر تصمیم گیری ها شریك میكنند تا همگی به صورت یك گروه به كار بپردازند. مدیران مردمانی خود كامه نیستند و در همان حال نیز مرمی نیستند كه لگام را رها كنند و مسئولیت های مدیریت را از یاد ببرند. مدیران مشاركت جومسئولیت نهای را برای واحدی كه به سرپرستی ان گمارده شده اند بر دوش دارند ولی اموخته اند كه در كارگردانی عملیات با كسانی كه به راستی كار به انجام میرسانند مشاركت كنند. پی امد این رویه ان است كه كاركنان به احساس در گیر بودن در در هدفهای گروهی دست مییابند.


بر این پایه میتوان گفت كه : مشاركت یك درگیری ذهنی و عاطفی اشخاص در موقعیت های گروهی است كه انان را بر می انگیزد تا برای دستیابی به هدف های گروهی یاری دهند و در مسئولیت كار شریك شوند .   

اموزش كارگاهی :                             
منشاء برنامه های اموزش كارگاهی كار اولیه كرت لوین در مورد پویائی گروهی است تحقیقات انجام شده در بخش پویائی گروهی دانشگاه كیوشوی ژاپن با كار لوین مقایسه و مشخص شد كه ایده ها در انچه كه محققان ان را تئوری حفظ عملكرد نامی ده اند مشترك است. این ایده در نیمه دهه 70 به سرعت فراگیر شد . اخیرا مشاوران بالندگی سازمان بیش از انكه از اموزش كارگاهی به مشابه یك فن اموزشی استفاده كنند ان را به طور غیر مستقیم در دیگر فنون اموزش بالندگی سازمانی مانند شبكه مدیریت تشكیل گروههای كاری به كارمیگیرند.   

فایل پاورپوینت 37 اسلاید                                                                         

قیمت فایل فقط 9,900 تومان

خرید

برچسب ها : مشارکت کارکنان , اموزش کارگاهی , الگوی پنجره جوهری , تحلیل مراوده ای , نظریه مراوده

نظرات کاربران در مورد این کالا
تا کنون هیچ نظری درباره این کالا ثبت نگردیده است.
ارسال نظر