امروز: سه شنبه 30 بهمن 1397
دسته بندی محصولات
بخش همکاران
بلوک کد اختصاصی

پاورپوینت آشنایی با مبانی و اصول استانداردها و الگوهای مصرف

پاورپوینت آشنایی با مبانی و اصول استانداردها و الگوهای مصرف دسته: پاورپوینت
بازدید: 3 بار
فرمت فایل: ppt
حجم فایل: 2202 کیلوبایت
تعداد صفحات فایل: 139

دانلود پاورپوینت آشنایی با مبانی و اصول استانداردها و الگوهای مصرف بررسی آشنایی با مبانی و اصول استانداردها و الگوهای مصرف پاورپوینت جامع و کامل آشنایی با مبانی و اصول استانداردها و الگوهای مصرف کاملترین پاورپوینت آشنایی با مبانی و اصول استانداردها و الگوهای مصرف پکیج پاورپوینت آشنایی با مبانی و اصول استانداردها و الگوهای مصرف

قیمت فایل فقط 29,700 تومان

خرید

نوع فایل: پاورپوینت (قابل ویرایش)

 قسمتی از متن پاورپوینت :

تعداد اسلاید : 139 صفحه

بسم الله الرحمن الرحیم آشنایی با مبانی و اصول استانداردها و الگوهای مصرف

اصلاح الگوی مصرف تعریف:نهادینه کردن الگوهای صحیح استفاده از منابع کشور.
فرایند اصلاح الگوی مصرف ،سبب ارتقای شاخص های بهره وری و اثربخشی در جنبه های مختلف فردی و اجتماعی،کاهش هزینه ها و بسط وگسترش عدالت می گردد.
سطوح فرایند اصلاح الگوی مصرف از لحاظ اجرایی:
1- تولیدمحصولات و خدمات
2- توزیع
3- مصرف
استقرار نظام های استانداردها و الگوی مصرف در هر سه وجه مربوطه مستلزم فرهنگ سازی پایداراست که خود نیازمند ارائه راهکارهایی است تا همه افراد جامعه نگرش ها و رفتارهای مربوطه را اصلاح نمایند و به تدریج این اصلاح نهادینه شده و به یک رفتار پایدار و نهایتا به یک فرهنگ در تمامی عرصه های مصرف تبدیل شود. برای نهادینه سازی و ایجاد بسترهای فرهنگی لازم به منظور استقرار مطلوب الگوی مصرف اولین قدم ارائه آموزش های مناسب و اثربخش است.

بدیهی است که آموزشهای مناسب به تدریج موجب ایجاد شناخت و تغییر نگرش در افرادشده و همگام با تغییرنگرش تک تک افراد جامعه می توان امیدوار بود که نگرش جامعه اصلاح شده و تغییررفتار مناسب صورت گیرد.

اهمیت این مسئله از زمانی آشكار می شود كه بدانیم علی رغم تاكید آموزه های دینی مبنی بر پرهیز از اسراف و تبذیرمتاسفانه نشانه های فاحشی از زیاده روی در مصرف منابع در ابعادی زندگی فردی،خانوادگی و سازمانی دیده می شود.ازجمله می توان به ضایعات نان و اتلاف منابع در حوزه مصرف انرژی دربخش خانگی و صنعتی نام برد كه بسیار بالاتر از سطح استانداردهای جهانی است.بدیهی است تا زمانی كه منابع ارزشمند و كمیاب ،با ارزانترین قیمت و به وفور در اختیار قرار می گیرد،نمی توان انتظار تحقق شعارهای صرفه جویی را داشت.لازم است تا در كنار ارائه آموزشهای لازم و فرهنگ سازی نسبت به منطقی كردن قیمت حامل های انر‍ژی اقدام نمود.از آنجایی كه سازمان های دولتی از جمله بزرگترین مصرف كنندگان منابع انرژی و امكانات می باشند هرگونه اقدام در راستای استقرار نظام اصلاح الگوی مصرف بدون در نظر گرفتن این سازمانها مفید نخواهد بود. اهمیت و ضرورت توجه به استانداردها و الگوهای مصرف واژگان و اصلاحات
استاندارد(standard):
سندی مدون از ضوابط و شاخص هایی است كه به عنوان پایه و اساس معیارها(عموما با ماهیتی كمی و فنی)با آزمایش ها و مطالعات گذشته ،مورد توافق و اجماع متخصصین مربوطه قرارگرفته و به عنوان یك نمونه یا مدل پذیرفته شده و مورد استفاده قرار می گیرد.
الگو(pattern):
موضوعی است قابل برگشت و تكراری ،متشكل از حوادث گوناگون(عموما با ماهیت كیفی و رفتاری)شامل عناصر تشكیل دهنده آن پدیده كه می تواندبه صورت قابل پیش بینی و قابل تكرار درآید.
مصرف(consumption):
در لغت به معنی زمان و منابع را خرج نمودن است و در اصطلاح اقتصادی و مدیریتی شامل تخصیص بودجه و هزینه كردن امكانات و درآمدهای عمومی از سوی دولت نیز می شود.
اسراف:
در لغت به معنی تجاوز و زیاده روی در مصرف است ،بنابراین هرگونه عمل انسان كه خارج از حدود باشد،اسراف محسوب می شود.
تبذیر :
استفاده از منابع مالی در مواردی كه سزاور نیست،چه كم باشد چه زیاد.
سازمان(organization):
گروهی از افراد كه برای نیل به هدفی مشترك از طریق تقسیم كار و وظایف و از مجرای سلسله مراتب اختیار و مسئولیت اعم از خصوصی و دولتی در كنار هم همكاری و ارتباط دارند.
خط مشی(policy):
خواسته ها و جهت گیری های كلی یك سازمان كه بطور رسمی توسط مدیریت ارشد سازمان اعلام می گردد.
اهداف(objectives):
مقاصدی كه در قالب عملكرد سازمانی است و سازمان خود را مقید به حصول آنها می داند .اهداف حتی المقدور باید كمی باشند.
نیازسنجی(need assessment):
به كار بردن شیوه هایی كه به كمك آن بتوان نیازهای اهداف سازمانی را تعیین كرد.اولین هدف نیازسنجی ،تولید اطلاعات و شاخص ها درباره نیازهای مردم،سازمان ها و جامعه هدف است.
شاخص(index):
ملاک ها و اصولی است که خصوصیات کیفی را در قالب کمیت بیان کرده و آنها را قابل بررسی و ارزشیابی می کندشاخص ها معمولا از اهداف ،خط مشی ها ،نگرش ها و یا موقعیت ها سرچشمه می گیرند و مانند علائمی که مسیر را مشخص کنند ،در استانداردها و الگوها مورد استفاده قرار می گیرند.
اثربخشی(effectiveness):
میزان تامین مقاصد تعریف شده توسط یک فرایند،شخص،محصول،برنامه یا میزان پاسخگویی به نیازهای جامعه هدف. به عبارت دیگر انجام کارهای درست.
کارایی(efficiency):
بیشینه سازی بهره برداری و دستیابی به بهترین نتیجه ممکن با استفاده از کمترین و ...


توجه: متن بالا فقط قسمت کوچکی از محتوای فایل پاورپوینت بوده و بدون ظاهر گرافیکی می باشد و پس از دانلود، فایل کامل آنرا با تمامی اسلایدهای آن دریافت می کنید.

قیمت فایل فقط 29,700 تومان

خرید

برچسب ها : دانلود پاورپوینت آشنایی با مبانی و اصول استانداردها و الگوهای مصرف , بررسی آشنایی با مبانی و اصول استانداردها و الگوهای مصرف , پاورپوینت جامع و کامل آشنایی با مبانی و اصول استانداردها و الگوهای مصرف , کاملترین پاورپوینت آشنایی با مبانی و اصول استانداردها و الگوهای مصرف , پکیج پاورپوینت آشنایی با مبانی و اصول استانداردها و الگوهای مصرف

نظرات کاربران در مورد این کالا
تا کنون هیچ نظری درباره این کالا ثبت نگردیده است.
ارسال نظر