امروز: پنجشنبه 28 شهریور 1398
دسته بندی محصولات
بخش همکاران
بلوک کد اختصاصی

پاورپوینت ایروبیک آمادگی هوازی و اصول تمرینات آن

پاورپوینت ایروبیک آمادگی هوازی و اصول تمرینات آن دسته: پاورپوینت
بازدید: 2 بار
فرمت فایل: ppt
حجم فایل: 600 کیلوبایت
تعداد صفحات فایل: 38

دانلود پاورپوینت ایروبیک آمادگی هوازی و اصول تمرینات آن بررسی ایروبیک آمادگی هوازی و اصول تمرینات آن پاورپوینت جامع و کامل ایروبیک آمادگی هوازی و اصول تمرینات آن کاملترین پاورپوینت ایروبیک آمادگی هوازی و اصول تمرینات آن پکیج پاورپوینت ایروبیک آمادگی هوازی و اصول تمرینات آن مقاله ایروبیک آمادگی هوازی و اصول تمرینات آن تحقیق ایروبیک آمادگی هوا

قیمت فایل فقط 18,700 تومان

خرید

نوع فایل: پاورپوینت (قابل ویرایش)

 قسمتی از متن پاورپوینت :

تعداد اسلاید : 38 صفحه

بسم الله الرحمن الرحیم ایروبیک-آمادگی هوازی و اصول تمرینات آن تمرینات ایروبیک که در اصل تمرینات هوازی در بحث بدنسازی میباشند دارای تعاریف علمی و اصول خاصی هستند به غلط در بین برخی افراد جامعه،تعدادی حرکات ریتمیک به تمرینات ایروبیک مشهور شده اند.یادآوری این نکته ضروری است که اینگونه تمرینات در بهبود آمادگی هوازی افراد و در نتیجه بالا رفتن قابلیتهای تنفسی و ریوی تاثیرگذار میباشند به شرط رعایت کردن اصول تمرین .
در کل منظور از هوازی این است که بدن برای مصرف انرژی مورد نیاز خود در فعالیتها میبایست مواد انرژی زا را در حضور اکسیژن به انرژی تبدیل نماید. مفاهیم مهم و اساسی در ورزش سوال 1-سیستم هوازی چیست؟
پ:به مجموعه فرآیندهای سوخت و ساز در داخل بدن اطلاق میشود که در این فرآیند تجزیه کربوهیدراتها-اسیدهای چرب در حضور اکسیژن تنفسی به انرژی مورد نیاز بدن تبدیل میشوند.
سوال 2-فعالیتهای هوازی کدامند؟
پ:به فعالیتهایی گفته میشود که با شدت متوسط و مدت زمان نسبتأ طولانی انجام شده و گروههای عضلانی بزرگ بدن را فعال میکنند و اجرای آنها به حضور اکسیژن تنفسی وابسته است.
سوال 3-استقامت هوازی یعنی چه؟
پ:توانایی و تحمل بدن فرد جهت مقاومت در برابر خستگی در ورزشهای طولانی مدت را استقامت هوازی یا استقامت قلبی-تنفسی گویند.

×استقامت عضلانی با استقامت قلبی-تنفسی متفاوت است. سوال 4-ظرفیت هوازی چیست؟
پ:به حداکثر توانایی مصرف اکسیژن توسط بدن در فعالیتهای شدید و طولانی مدت ظرفیت هوازی گفته میشود که به آن
vo2 max نیز میگویند.
سوال5-آمادگی هوازی چیست؟
پ:حداکثر توانایی دستگاه تنفسی جهت جذب و انتقال اکسیژن به عضلات را آمادگی هوازی مینامند.
سوال6-آستانه هوازی یعنی چه؟
به حداقل شدت و مدت تمرین برای اثر گذاشتن بر آمادگی هوازی،آستانه هوازی گفته میشود.(به صورت عمومی حداقل شدت تمرین برای دستیابی به آستانه هوازی 70 درصد ضربان قلب به مدت 20 دقیقه تمرین توصیه میگردد.) سوال7- فعالیتهای بی هوازی کدامند؟
پ:به آن دسته از فهالیتهای بدنی که اجرای آنها به حضور و مصرف اکسیژن وابسته نیست اطلاق میشود.(مانند انواع پرتابها- دوی 100 متر- پرشها- و پرشهایی که با سرعت بالا در مدت زمان کوتاه<بین چند ثانیه تا 3 دقیقه>انجام میشوند)
سوال8- آستانه بی هوازی به چه معناست؟
پ:به شدتی از تمرین گفته میشود که اکسیژن مصرفی جهت تامین انرژی مورد نیاز کافی نبوده و مقدار اسیدلاکتیک عضله و خون بالا میرود.
نکته(هرچه آستانه بی هوازی در ورزشکاری بیشتر باشد،موفقیت او در فعالیتهایی از نوع استقامتی بیشتر خواهد بود) سوال9- شدت تمرینات هوازی را چگونه کنترل نماییم؟
پ:در نظر گرفتن حداکثر اکسیژن مصرفی معیار بسیار خوبی است که محدودیتهایی نیز دارد.(گرانی و آزمایشگاهی بودن آن)- اما جایگزین کردن محدوده ای از ضربان قلب بسیار ساده و مطلوب است ،که به دو روش از ضربان قلب در کنترل شدت تمرین استفاده میگردد.
بر اساس ضربان قلب حداکثر
این روش بسیار ساده تر و کاربردی است.معمولا شدت تمرین برای حفظ یا آمادگی هوازی ورزشکار بین 70 تا 85 درصد حداکثر ضربان قلب توصیه میشود به مثال زیر دقت کنید:
شما ورزشکاری هستید با سن 20 سال-حداکثر ضربان قلب شما با توجه به فرمول (سن-220) عدد 200 خواهد بود-70 درصد عدد 200 میشود 140 و 85 درصد آن میشود 170
پس شما بایستی تمرین آمادگی هوازی خود را به شدتی انجام دهید که ضربان قلب شما بین 140 تا 170 ضربه در دقیقه باشد.
.
VO2 MAX * عبارت است از مقدار اكسیژنی كه بدن به ازاء هر كیلوگرم از وزن بدن خود مصرف میكند.

* عبارت است از مقدار هوای تازه ای(اكسیژن) كه در هر دقیقه به داخل مجاری تنفسی وارد می شود.

* حداكثر توان خون برای جذب اكسیژن.


* حداكثر اكسیژن مصرفی بر حسب ml / kg / min محاسبه میشود.


راههای اندازه گیری :

1- آزمایشگاهی با توجه به ضربان قلب

2- میدانی : تست بالك (Distance covered in metres - 504.9) ÷ 44.73 3- تست 12 دقیقه ای کوپر Improving your VO2 max (1) Run at maximum speed for 5 minutes. Note the distance covered in that time. Let us assume that the distance achieved is 1900 metres. Rest for five minutes, and then run the distance (1900 metres) 20% slower, in other words in six minutes, with 30 seconds rest, repeated many times. This is equal to your 10 Km pace

(2) Run at maximum speed for four minutes. Note the distance covered in that tim


توجه: متن بالا فقط قسمت کوچکی از محتوای فایل پاورپوینت بوده و بدون ظاهر گرافیکی می باشد و پس از دانلود، فایل کامل آنرا با تمامی اسلایدهای آن دریافت می کنید.

قیمت فایل فقط 18,700 تومان

خرید

برچسب ها : دانلود پاورپوینت ایروبیک آمادگی هوازی و اصول تمرینات آن , بررسی ایروبیک آمادگی هوازی و اصول تمرینات آن , پاورپوینت جامع و کامل ایروبیک آمادگی هوازی و اصول تمرینات آن , کاملترین پاورپوینت ایروبیک آمادگی هوازی و اصول تمرینات آن , پکیج پاورپوینت ایروبیک آمادگی هوازی و اصول تمرینات آن , مقاله ایروبیک آمادگی هوازی و اصول تمرینات آن , تحقیق ایروبیک آمادگی هوا

نظرات کاربران در مورد این کالا
تا کنون هیچ نظری درباره این کالا ثبت نگردیده است.
ارسال نظر