امروز: چهارشنبه 27 شهریور 1398
دسته بندی محصولات
بخش همکاران
بلوک کد اختصاصی

پاورپوینت بررسی آلودگی هوا و اثرات آن

پاورپوینت بررسی آلودگی هوا و اثرات آن دسته: پاورپوینت
بازدید: 2 بار
فرمت فایل: ppt
حجم فایل: 240 کیلوبایت
تعداد صفحات فایل: 25

دانلود پاورپوینت بررسی آلودگی هوا و اثرات آن بررسی بررسی آلودگی هوا و اثرات آن پاورپوینت جامع و کامل بررسی آلودگی هوا و اثرات آن کاملترین پاورپوینت بررسی آلودگی هوا و اثرات آن پکیج پاورپوینت بررسی آلودگی هوا و اثرات آن مقاله بررسی آلودگی هوا و اثرات آن تحقیق بررسی آلودگی هوا و اثرات آن

قیمت فایل فقط 18,700 تومان

خرید

نوع فایل: پاورپوینت (قابل ویرایش)

 قسمتی از متن پاورپوینت :

تعداد اسلاید : 25 صفحه

1 پاورپوینت بررسی آلودگی هوا و اثرات آن 2 مقدمه از زمان برپایی آتش، آلودگی هوا با انسان بوده است ولی در دوران‌های مختلف به جنبه های متفاوتی از آلودگی اهمیت داده شده است.
در مقیاس كوچك آلودگی‌های محلی كه اثراتی از مزاحمت‌های ساده تا بیماری‌های خطرناك و دیرعلاج را باعث می‌شوند مورد توجه می‌باشند و در حد جهانی مسائلی مثل تخریب لایه اوزن، باران‌های اسیدی و گرمایش زمین مورد توجه و بحث است.
منشاء آلودگی‌های هوا در اوایل انقلاب صنعتی عمدتا صنایع و سوخت زغال سنگ بوده است و در قرن بیستم و بیست و یكم مسئولیت آلودگی هوا در شهرها با حمل و نقل درون شهری می‌باشد.
سوخت‌های فسیلی در حمل و نقل صنعت از یك طرف و فرآیندهای صنعتی با مصرف مواد خام و محصولات تولیدی از طرف دیگر از عوامل عمده آلودگی‌های دست ساز می‌باشند. 3 طبقه بندی آلاینده های هوا آلاینده های هوا را به چند طریق تقسیم كرده اند كه از آن جمله می‌توان به
تقسیم از نظر منشاء آلودگی : - اوّلیه
- ثانویه
تقسیم از نظر اثرات فیزیولوژیكی
نام برد. 4 از نظر منشاء آلاینده های اوّلیه :
آنهایی هستند كه به همان شكل و تركیبی كه از منبع تولید خارج شده اند در هوا وجود دارند
مثال: SO2 ، CO ،  HC
آلاینده های ثانویه :
معمولا از تركیب آلاینده های اوّلیه تحت تاثیر اشعه خورشید تولید می‌شوند.
مثال : اسماگ فوتوشیمیایی، اوزن و قسمت عمده NO2 . 5 از نظر اثرات فیزیولوژیكی به 5 گروه عمده تقسیم می‌شوند كه عبارتند از :
1) خفه كننده ها : شامل خفه كننده های ساده مانند CO2، متان و سایر گاز‌های خنثی كه با رقیق كردن اكسیژن محیط (محیط‌‌های بسته) باعث خفگی می‌شوند و خفه كننده های تركیبی كه به علت تركیب با آنزیم‌ها و ارگان‌های بدن ایجاد خفگی می‌كنند مانندCO
2) تحریك كننده ها : شامل تحریك كننده های مجاری فوقانی تنفسی (SO2) و مجاری تحتانی تنفسی (NO2) می‌شوند
3) سموم سیستمیك : كه با حمله به ارگان‌ها باعث بیماری عضوی از بدن می‌گردند مثل تركیبات جیوه، سرب، هیدروكربن‌های آروماتیك
4) تركیبات مخدّر و بیهوش كننده : كه روی اعصاب اثر می‌گذارند مثل هیدروكربن‌های الیفاتیك كلره
5) مواد سرطان‌زا : بنزاپیرن، بنزن، هیدروكربن‌های آروماتیک چند هسته ای. 6 منابع آلودگی هوا منابع انتشار آلاینده های هوا را به دو گروه تقسیم كرده اند:

گروه ثابت : همانطور كه از اسم آن‌ها پیداست شامل صنایع، نیروگاه ها و مراكز تجاری و مسكونی می‌شود

منابع متحرّك : انواع وسایل نقلیه از موتور سیكلت تا هواپیما و كشتی
مقدار آلودگی تولید شده از منبع را با وزن آلودگی به واحد وزن مواد خام مصرفی یا محصول تولیدی بیان می‌كنند و به آن ضریب انتشار می‌گویند. 7 اثرات آلودگی هوا اثرات مضر آلودگی هوا بر سلامت انسان، حیوان و گیاهان و همچنین تخریب مواد و آثار فرهنگی موضوع بررسی و مطالعات زیادی بوده است.
طی چند دهه اخیر مساله باران‌های اسیدی لایه اوزن و گرمایش زمین وپیامد‌های آن بر اكوسیستم و در نهایت انسان نیز مورد مطالعه و بحث دانشمندان قرار گرفته است. 8 مونوكسید كربن و اثرات آن مونوكسید كربن با فرمول CO وزن مولكولی 01/28 نقطه ذوب 207 درجه سانتیگراد و نقطه جوش 192 درجه سانتیگراد، گازی اسـت بـی رنگ و بـی بـو كه حاصل احتراق ناقص زغال و سوخت‌هـــای فسیلی است.
حد طبیعی آن در هوا 01/0 تا 2/0 قسمت در میلیون (حجمی) است.
در مناطق شهری معمولا زیر 17 قسمت در میلیون است ولی در شهر تهران در ساعات ترافیك و بعضی مناطق برای كوتاه مدت تا 50 PPM و حتی بیشتر هم گزارش شده است.
در محیط‌‌های بسته و كارگاه ها غالبا از 100 پی پی ام هم تجاوز می‌نماید.
مونوكسید كربن چهار نوع اثر مهم بر اعمال فیزیولوژیكی انسان دارد :
1) اثرات قلب و عروق
2) رفتار‌های عصبی
3) اثرFibrinolysis
4) اثر بر جنین
هیپوكسی كه بوسیله مونوكسید كربن ایجاد می‌شود منجر به نارسایی در اعمال حسی و عضلات مثل مغز، قلب، جدار داخلی عروق خونی و پلاكت‌ها می‌شود. 9 با توجه به اینكه میل تركیبی مونوكسید كربن با هموگلوبین خون حدود 220 برابر بیشتر از اكسیژن است، در محیط‌‌های آلوده كربوكسی هموگلوبین خون به سرعت افزایش می‌یابد.
در جوانان با رسیدن كربوكسی هموگلوبین خون به 5% ظرفیت اكسیژن گیری بدن پایین آمده و اثرات آن روی قلب به وضوح نشان داده شده است. 10 اثرات بهداشتی مونوكسید كربن


توجه: متن بالا فقط قسمت کوچکی از محتوای فایل پاورپوینت بوده و بدون ظاهر گرافیکی می باشد و پس از دانلود، فایل کامل آنرا با تمامی اسلایدهای آن دریافت می کنید.

قیمت فایل فقط 18,700 تومان

خرید

برچسب ها : دانلود پاورپوینت بررسی آلودگی هوا و اثرات آن , بررسی بررسی آلودگی هوا و اثرات آن , پاورپوینت جامع و کامل بررسی آلودگی هوا و اثرات آن , کاملترین پاورپوینت بررسی آلودگی هوا و اثرات آن , پکیج پاورپوینت بررسی آلودگی هوا و اثرات آن , مقاله بررسی آلودگی هوا و اثرات آن , تحقیق بررسی آلودگی هوا و اثرات آن

نظرات کاربران در مورد این کالا
تا کنون هیچ نظری درباره این کالا ثبت نگردیده است.
ارسال نظر