امروز: چهارشنبه 27 شهریور 1398
دسته بندی محصولات
بخش همکاران
بلوک کد اختصاصی

پاورپوینت بررسی کتاب اخلاق کارمندی Ethics mployee

پاورپوینت بررسی کتاب اخلاق کارمندی Ethics mployee دسته: پاورپوینت
بازدید: 3 بار
فرمت فایل: ppt
حجم فایل: 238 کیلوبایت
تعداد صفحات فایل: 115

دانلود پاورپوینت بررسی کتاب اخلاق کارمندی Ethics mployee بررسی بررسی کتاب اخلاق کارمندی Ethics mployee پاورپوینت جامع و کامل بررسی کتاب اخلاق کارمندی Ethics mployee کاملترین پاورپوینت بررسی کتاب اخلاق کارمندی Ethics mployee پکیج پاورپوینت بررسی کتاب اخلاق کارمندی Ethics mployee مقاله بررسی کتاب اخلاق کارمندی Ethics mployee

قیمت فایل فقط 20,900 تومان

خرید

نوع فایل: پاورپوینت (قابل ویرایش)

 قسمتی از متن پاورپوینت :

تعداد اسلاید : 115 صفحه

بررسی کتاب
اخلاق کارمندی
Ethics mployee
به یقین اشرف مخلوقات خداوند، وجود مقدس رسول اکرم (صلی الله علیه و آله) است. وجود مبارکش از نظر «حُسن خلق» در چنان درجه اعلایی قرار گرفته که قرآن کریم، درباره اش می فرماید: (إنَّکَ لَعَلی خُلُقٍ عظیم)؛ القلم /68: 4. یعنی البته که تو به اخلاقی بس بزرگ آراسته ای. و در جای دیگر، ایشان را الگوی تمام مؤمنان، معرفی می نماید و می فرماید: « لَقَدْ کانَ لَکُم فی رَسولِ اللّهِ اُسْوَةٌ حَسَنَة » (الاحزاب /33: 121). یعنی؛ البته که در رسول خدا، برای شما الگوی بسیار نیکویی نهاده شده است. لذا، برای کسانی که در راه خدمت به مردم بوده و همواره با آنان در ارتباط و مراوده هستند، سزاوار است که به آن بزرگوار و مانند ایشان از معصومان (علیهم السلام)، از نظر رفتار و کردار و حرکات و سکنات تأسی نمایند، تا هم خشنودی خداوند را جلب کرده و هم رضایت مندی مردم را فراهم آورند. تاج غرور و فخر ز سرها فتادنی است نقش وفا و مهر ز دل‌ها ستردنی است اقوام روزگار به اخلاق زنده‌اند قومی که گشت‌ فاقد اخلاق مُردنی است (دیوان ملک الشعرای بهار/قطعات) مباحث مقدماتی: مفهوم‌شناسی شاید بتوان گفت که اخلاق کارمندی شاخه ای از اخلاق حرفه ای است مانند اخلاق پزشکی، اخلاق تجارت، اخلاق روزنامه نگاری، اخلاق قضایی و اخلاق اداری . و از آن جایی که یکی از دغدغه های مهم اخلاق کاربردی حل معضلات و تعارضات اخلاقی در شاخه مربوط به همان حرفه می باشد. بنابراین هرگونه سعی و تلاش در جهت خدمت هرچه بهتر و جلب رضایت ارباب رجوع ، البته در راستای رضایت و خشنودی پروردگار اخلاق کارمندی نامیده می شود. ارباب رجوع 2. ارباب رجوع یا مُراجع همان علت وجودی هر دستگاه و سازمانی است که تمامی تلاش ها و خدمات اعم از داخل سازمان و یا بیرون سازمان به خاطر اوست و البته ارباب رجوع ها به حسب نیازهایشان به مراجعان درون سازمانی مانند کارکنان و کارشناسان و مدیران یک سازمان و مؤسسه و دستگاه و مراجعان برون سازمانی از هر نوعی چه خصوصی و یا دولتی از مردم جامعه را شامل می شوند. کارمند = کارگزار کارمند یا کارگزار به کسی گفته می شود که مردم برای انجام کارهایشان و رفع مشکلات و حل مسایل زندگی اجتماعی خود به او مراجعه می کنند و در چنین حالتی به آنان یعنی مجموع مراجعان را ارباب رجوع نیز می گویند. عموما به اعضای کادر اداری یک سازمان دولتی و یا خصوصی و نهادهای اجتماعی کارمند گفته می شود.
. Employee مباحث مقدماتی (2) تفاوت اعمال با افعال
ماهیت عمل صالح
باقیات الصالحات
حقیقت حیات طیبه 1. مهارت ها معجون علم و ایمان و عمل = کار + دانش+ بینش مجموعه آموز‌ه‌های اسلامی بر آنند تا انسان کامل بسازند. آنچنانکه، قرآن کتاب هدایت است و گرچه در آن، از علوم و معارف بسیاری سخن به میان آمده است؛ اما همه آن‌ها در راستای هدایت‌گری انسان است. اگر آیات قرآنی گاه به توصیف چیزی چون نیکی می‌پردازد، با سبک و سیاق خاصی به طرح موضوع پرداخته تا نشان دهد که یک کتاب آموزشی صرف نیست، بلکه هدف آن تزکیه و پرورش آدمی است.
معرفی بعضی منابع موجود در این زمینه: آیین كشوردارى از دیدگاه امام على علیه السلام: آیت‏الله العظمى محمدفاضل لنكرانى، دفتر نشر فرهنگ اسلامى، 1376.
اخلاق حرفه ای، احد فرامرز قراملکی، نشر مجنون، تهران، چاپ دوم، 1383.
اخلاق كارگزاران در حكومت اسلامى: آیت الله جوادى آملى، تهران، مركز نشر فرهنگى رجاء، 1375.
اخلاق و احکام کارمندی، اکبری، محمود، قم، چاپ زلال کوثر، زمستان 1392 .
ارباب امانت، اخلاق اداری در نهج البلاغه، مصطفى دلشاد تهرانى، تهران، انتشارات دریا، آبان 1386.
حكومت‏حكمت: مصطفى دلشاد تهرانى، انتشارات خانه اندیشه جوان، 1377
دولت آفتاب: مصطفى دلشاد تهرانى، انتشارات خانه جوان، 1377.
کارمند صالح، بافکار، حسین ، قم، انتشارات مرکز پژوهش های اسلامی صدا و سیما .
کار و دین، محمد رضایی، کانون اندیشه جوان، 1382 .
فصل اول بنیادهای اخلاق جاودانه ایمان
تقوا
علم
صبر
اخلاص
احسان
رضا آثار و فواید ایمان مهم ترین آثار و فواید ایمان برای انسان عبارتند از :
1- آرامش روحی(طمانینه قلبی)
2- روشن بینی(نورانیت قلبی)
3- توکل به خداوند(اعتماد به قدرت مطلق)
4- برکات دنیوی (کسب نعمت های دنیا و آخرت)
5- محبوبیت در بین مردم (کسب قلوب مردم)
6- انجام عمل نیک(اعمال صالح)
7- فلاح و رستگاری


توجه: متن بالا فقط قسمت کوچکی از محتوای فایل پاورپوینت بوده و بدون ظاهر گرافیکی می باشد و پس از دانلود، فایل کامل آنرا با تمامی اسلایدهای آن دریافت می کنید.

قیمت فایل فقط 20,900 تومان

خرید

برچسب ها : دانلود پاورپوینت بررسی کتاب اخلاق کارمندی Ethics mployee , بررسی بررسی کتاب اخلاق کارمندی Ethics mployee , پاورپوینت جامع و کامل بررسی کتاب اخلاق کارمندی Ethics mployee , کاملترین پاورپوینت بررسی کتاب اخلاق کارمندی Ethics mployee , پکیج پاورپوینت بررسی کتاب اخلاق کارمندی Ethics mployee , مقاله بررسی کتاب اخلاق کارمندی Ethics mployee

نظرات کاربران در مورد این کالا
تا کنون هیچ نظری درباره این کالا ثبت نگردیده است.
ارسال نظر