امروز: چهارشنبه 27 شهریور 1398
دسته بندی محصولات
بخش همکاران
بلوک کد اختصاصی

پاورپوینت تاثیر آفات و سموم بر محیط زیست

پاورپوینت تاثیر آفات و سموم بر محیط زیست دسته: پاورپوینت
بازدید: 4 بار
فرمت فایل: ppt
حجم فایل: 346 کیلوبایت
تعداد صفحات فایل: 23

دانلود پاورپوینت تاثیر آفات و سموم بر محیط زیست بررسی تاثیر آفات و سموم بر محیط زیست پاورپوینت جامع و کامل تاثیر آفات و سموم بر محیط زیست کاملترین پاورپوینت تاثیر آفات و سموم بر محیط زیست پکیج پاورپوینت تاثیر آفات و سموم بر محیط زیست مقاله تاثیر آفات و سموم بر محیط زیست تحقیق تاثیر آفات و سموم بر محیط زیست

قیمت فایل فقط 17,600 تومان

خرید

نوع فایل: پاورپوینت (قابل ویرایش)

 قسمتی از متن پاورپوینت :

تعداد اسلاید : 23 صفحه

تاثیر آفات و سموم بر محیط زیست تاریخچه استفاده از سموم
در طول تاریخ بعضی از بندپایان بعنوان دشمن انسان در جهت كاهش محصولات كشاورزی و ناقل بیماری ها شناخته شده‎اند و انسان از بدو پیدایش و بویژه ازآغاز متمدّن شدن،همواره به دنبال روشهای مقابله با این دشمنان بوده است. در زمان های قدیم انسان از مواد طبیعی موجود مانند مواد معدنی و گیاهی برای مبارزه استفاده می‎نمود ، لازم به ذكر است كه تا قبل از شروع جنگ جهانی 2 اكثر مواد شیمیایی استفاده شده بر علیه آفات از مواد معدنی چون آرسنیك و گوگرد بودند, و به طور همزمان، استفاده از گیاهانی همچون گل پیرتروم, نیكوتین و روتنون نیز مرسوم بود. دهة 1940 .م آغازی بود كه در آن «انقلاب حشره‎كش ها» بوقوع پیوست. در آن زمان سم DDT در سطح وسیعی به عنوان حشره‎كش مورد استفاده قرار گرفت.خاصیت حشره‎كشی این ماده توسط Paul Muller در سال 1939كشف شد و به خاطر این كشف و استفاده از آن در كنترل بسیاری از بیماریها جایزه صلح نوبل درسال 1948را ازآن خودساخت و متعاقباً سم DDTدر سطح وسیع تری تولید و مصرف گردید و تولید صنعتی سایر سموم نیز ادامه یافت.
با كشف سم DDT و استفاده از آن در از بین بردن حشرات, سازمان جهانی بهداشت این ماده را به نام (گلولة سحرآمیز) نامید و ا دعا نمود با در دست داشتن آن قادر به ریشه‎كنی بسیاری از بیماریها و ازجمله بیماری مالاریا خواهد بود.كه این موضوع با بروز مقاومت به سموم در حشرات با شكست مواجه شد. آفت کش ها تا کنون حدود هشت میلیون ماده ی شیمیایی انسان ساخت شناسایی شده است که حدود هفتاد هزار ترکیب آن استفاده رایج دارند. یکی از این ترکیبات شیمیایی که هر روز با پیشرفت علم و فناوری بر تعداد و مقدار مصرف آن ها در محیط افزوده می شود آفت کشهایی هستند که برای مبارزه با آفات کشاورزی و بهداشتی به طور وسیعی استفاده می شود.به طور کلی آفت کش ماده یا مخلوطی از مواد است که برای پیشگیری ، نابودی یا کنترل آفات شامل ناقلین بیماری های انسانی و حیوانی یا گونه های ناخواسته گیاهی و حیوانی بکار می رود. اغلب آفت کش ها علاوه بر ماده ی موثر، دارای مواد حامل و هم چنین حلال ها و ترکیباتی هستند که جذب و ویژگی های دیگر آفت کش ها را بهبود می بخشد بخش بزرگی از آفت کش های تجاری را مواد بی اثر تشکیل می دهد که اثرات مضر آنها ممکن است از عاملهای موثر بیشتر باشد، اما در بحث مربوط به اثرات بهداشتی آفت کشها کمتر سخنی از آنها به میان می آید. راه های ورود آفت کشها به منابع آب آفت کش ها معمولا به صورت گرد، گرانول ، امولسیون و سوسپانسیون استفاده می شوند و ورود آن ها به محیط زیست بلافاصله پس از مصرف صورت می گیرد. راه یابی آفت کشها به داخل روانابهای سطحی فرآیند پیچیده ای است که تعریف و تبدیل بخشهای مختلف فیزیوشیمیایی آن به مفاهیم ریاضی مشکل می باشد. آلودگی منابع آب به آفت کش ها به کاربردنادرست این مواد بدون در نظر گرفتن ملاحظات زیست محیطی و حوادث ایجاد شده در کشاورزی، صنعت و تجارت آفت کش ها نسبت داده شودوحتی درصورت رعایت اصول صحیح کشاورزی،می توانند وارد منابع آب شوند. به طور کلی راه های ورود آفت کشها به منابع آبی عبارتند از :
1.انتقال آفت کشها از طریق بارندگی و ریزش های جوی
2.آلودگی مستقیم آبهای سطحی بر اثر انتقال جریان های هوایی
انتقال به همراه زهاب های کشاورزی
3.ورود باقیمانده محلولهای آفت کشها پس از پایان عملیات سم پاشی
4.فاضلاب و پسآب های ناشی از صنایع تولید آفت کش ها
5.ورود آب های مورد استفاده برای شست و شوی لوازم و تجهیزات سمپاشی
6.جریان یافتن آب از لایه های خاک و فرسایش خاک
7.ورود تصادفی و دفع نادرست زباله های سمی و صنعتی
8.کاربرد مستقیم در منابع آبی برای کنترل حشرات آبزی اثر بر روی اکوسیستم آبی رفتار آفت کش ها در محیط های آبی تحت تأثیر عامل های متعددی قرار داشته و از طرفی حساسیت موجودات زنده به آفت کش ها به شدت با یکدیگر متفاوت است .
بر اساس مقررات اتحادیه اروپا حداکثر غلظت 10 میلی گرم بر لیتر برای یک ماده موثر خاص و مجموع 50 میکرو گرم بر لیتر برای تمام آفت کش های موجود در آب باید رعایت شود. میزان سمیت آفت کش های مختلف برای انواع ماهی ها متفاوت است.


توجه: متن بالا فقط قسمت کوچکی از محتوای فایل پاورپوینت بوده و بدون ظاهر گرافیکی می باشد و پس از دانلود، فایل کامل آنرا با تمامی اسلایدهای آن دریافت می کنید.

قیمت فایل فقط 17,600 تومان

خرید

برچسب ها : دانلود پاورپوینت تاثیر آفات و سموم بر محیط زیست , بررسی تاثیر آفات و سموم بر محیط زیست , پاورپوینت جامع و کامل تاثیر آفات و سموم بر محیط زیست , کاملترین پاورپوینت تاثیر آفات و سموم بر محیط زیست , پکیج پاورپوینت تاثیر آفات و سموم بر محیط زیست , مقاله تاثیر آفات و سموم بر محیط زیست , تحقیق تاثیر آفات و سموم بر محیط زیست

نظرات کاربران در مورد این کالا
تا کنون هیچ نظری درباره این کالا ثبت نگردیده است.
ارسال نظر