امروز: یکشنبه 30 تیر 1398
دسته بندی محصولات
بخش همکاران
بلوک کد اختصاصی

دانلود فایل سیستم عامل لینوكس

دانلود فایل سیستم عامل لینوكس دسته: کامپیوتر و IT
بازدید: 3 بار
فرمت فایل: doc
حجم فایل: 45 کیلوبایت
تعداد صفحات فایل: 27

سیستم عامل لینوکس کاربردهای لینوکس تفاوت لینوکس با ویندوز انواع لینوکس آموزش لینوکس

قیمت فایل فقط 13,200 تومان

خرید

 فهرست مطالب

عنوان:


چكیده

مقدمه

فصل اول: آشنایی با لینوكس

1-1    تاریخچه Linux

1-2     چرا لینوكس؟

1-3  كاربردهای لینوكس

فصل دوم:ویندوز یا لینوکس

  • تفاوت لینوكس با ویندوز

2-1-1 لینوکس : سیستم‌عامل آزاد

2 -1-2 لینوکس : سرعت، قدرت ، پایداری

2-1-3 لینوکس : امنیت

2-1-4 لینوکس : تعدد سکوهای اجرایی

2-1-5 لینوکس : گسترده‌ترین تنوع در کاربرد

2-1-6 لینوکس : تنوع در  ا نتخا ب

2-1-7 لینوکس : سیستم‌عاملی حرفه‌ای

2-1-8 لینوکس : بهشت برنامه نویسان

2-1-9 لینوکس : یک جعبه ابزار کامل

2-1-10 لینوکس : یکی از زیباترین دستاوردهای بشری

2-2  انواع:linux

2-2-1 Turbolinux

2-2-2 Slackware Linux

2-2-3  Lycoris

2-2-4 Caldera OpenLinux

2-2-5 Red Hat

2-2-6 Hewlett-Packard

فصل سوم:  آموزش لینوكس

3-1 آموزش لینوكس

فصل چهارم :  نكته ها

  • ده نکته وترفند

4-2 نکات امنیتی عمومی

چكیده:

   امروزه که اینترنت نقش به سزایی  در تبادل  اطلاعات  دارد و همه در فکر کسب اخرین اطلاعات می باشند ما نیزباید سعی کنیم  ازعلوم به روزحداکثراستفاده  رانماییم. یکی از این علم ها , سیستم عامل  Linux  است  که  متاسفانه  دانشجویان کامپیوتر کمتر با ان سروکار دارند. از این رو بر ان شدیم تا  اطلاعاتی هر چند اندک از این سیستم عامل که نسخه ای از          Unix است ارائه دهیم.

   در این تحقیق ابتدا   Linux معرفی شده است . این سیستم عامل  با تنظیم قسمتهای اصلی برنامه توسط  یک دانشجو و تکمیل ان توسط علاقه مندان  دیگر در اینترنت برای اولین بار متولد شد.و سپس به علت در اختیار گرفتن عمومی و رایگان خیلی زود گسترش پیدا کرد. به طوریکه میتوان گفت امروزه این سیستم عامل با ویندوز رقابت می کند . کد منبع Linux بر خلاف ویندوز در اختیار همگانی است و ما می توانیم بفهمیم که در زیر این سیستم عامل چه میگذرد. همچنین خواص دیگری مثل پایداری, امنیت , تنوع در انتخاب و شرکت عمومی در گسترش  را  داراست  و از این رو  به ان  لقب "  زیباترین دستاورد همکاری  جمعی بشر" داده اند . ما در این تحقیق با انواع نسخه های      Linux    اشنا می شویم  و اطلاعاتی نیز در ارتباط  با  Linux و نصب ان  کسب می کنیم  و در فصلی دیگر نکات  و ترفندهایی در مورد Linux و امنیت ان اختصاص داده شده است.

    امیدواریم دانشجویان گرامی با  مطالعه  این تحقیق برای کسب  اطلاعات بیشتر در مورد Linux علاقه مند شوند.

مقدمه :

     اهمیت شبكه های رایانه ای  بر كسی  پوشیده  نیست. در دنیای امروز را یانه  به عنوان یك وسیله مجرد به تنهایی نمی تواند  به  طور كامل مفید واقع  شو د و  بازدهی

كاملی داشته باشد. آنچه به رایانه اهمیتی  فراتر ازسابق می بخشد نقش آن در ارتباطات وانتقال دریای عظیمی از اطلاعات گوناكون است.

     هرچه زمان می گذرد حجم اطلاعاتی كه انسان با آن  سروكاردارد بیشتر می شود

شبكه های  رایانه ای امروزی  فصل نوبتی درانفورماتیك  گشوده  ونزدیك است مفهوم دهكده جهانی تحقق بخشید.

Red Hat Linux       که  در ابتدا  فقط به منظور ارائه  خدمات شبکه به کار می رفت، امروزه  توسط شرکت ها، افراد و سازمان های  دولتی  جهت کاهش  هزینه ها، افزایش کارایی انجام کار، مورد استفاده قرارمی گیرد.

     ده ها  میلیون  نفر  د ر سرتاسر  جهان  در  محل کار و منزل از این سیستم عامل استفاده  می کنند  لینوکس را بهشت  برنامه  نویسان می نامن د و به ان لقب  زیباترین دستاوردهمکاری جمعی بشر را داده اند.
نکاتی  بی‌پایان برای یادگیری در لینوکس وجود دارد. این سیستم‌عامل سالها به  راحتی شما را مشغول  خواهد کرد  و می‌توانید  مطمئن  باشید پس از آن بازهم مطالب جدیدی برای یادگیری وجود خواهند داشت

فصل اول

آشنایی با لینوكس

   تاریخچه Linux


         در سال 1991، یکی از دا نشجویان  دانشگاه  هلسینکی  به نام  Linux Tornados

که  از سیستم عامل  موجود ناراضی بود به فکر افتاد که از سیستم عامل برای کارهای خود استفاده کند.  Unix یک  سیستم  عامل  قدرتمند محسوب می شد، ولی قیمت آ ن گرا ن بود.  بنابراین Tornados به فکر نوشتن نسخه ای از  Unix برای خود افتاد.این  کار ساده بود. وی پس ا زتنظیم قسمت های اصلی  برنامه ، ا ز طریق  ا ینترنت  مجموعه ای  ا ز برنامه- نویسان با استعداد تشکیل  داد و افراد این مجموعه به  کمک  هم سیستم عامل یا هسته ای به وجود آوردند که ا مروزه به Linux موسوم است.

    یکی از مهمترین تصمیماتی که Tornados در شروع  کار گرفت،  توزیع و اشتراک -گذاری  رایگان  کد هسته لینوکس برای  افرادی  بود  که مایل  بودند در  توسعه  این سیستم عامل سهیم  باشند. امروزه  نیز لینوکس به  صورت  رایگان  و عمد تا  ا ز طریق  اینترنت توزیع می شود. 
    کدهای منبع آ زاد  (open source) برای عموم ساخته می شوند و هر فردی می تواند در ساخت  و توسعه  آ ن، بدون زیر پا گذاشتن  قانون و تملک انحصاری آ ن شرکت  داشته باشد. هر فردی  می تواند  کد منبع  را مطابق میل خود، حتی برای سرگرمی ، تغییر داده و نسخه ای ا ز آن را منتشر سازد. ولی آنچه  که  افرا د نمی توانند  تغییر دهند، جلوگیری ا ز هر شخص دیگر برای استفاده، تغییر و توزیع آ ن  نسخه  از نرم افزا ر  است که شما آن را تغییر داده اید. اعمال این محدودیت  که  نمی تواند به  طور انحصاری به شخص  یا شرکتی تعلق داشته باشد باعث پیشرفت های حیرت انگیزی در این صنعت گردید.

   در اوا یل  بهار 1994، اولین  نسخه  واقعی لینوکس  (نسخه 1.0) برای  ا ستفاده  عموم عرضه  گردید.حتی  در آن زمان، این سیستم عامل، یک سیستم عامل خوب محسوب می شد و از ویژگی های  رایگانی  که  در سیستم  عامل های  دیگر به قیمت  صدها دلار به فروش می رسید برخوردار بود.

چرا Linux ؟


       لینوکس یک نرم افزار رایگان  قابل  دسترس می باشد. کد منبع لینوکس که قلب و روح سیستم عامل  محسوب  می شود  نیز در دسترس عموم   می باشد .سازمان  ((FSF Free Free Software Foundation  در ساخت  و تهیه  بیشتر  نرم افزار های کمکی جهت سهولت بخشیدن به کار و استفاده با لینوکس همکاری می کند.

    شرکت .Red Hat, Inc سیستم عامل پایه لینوکس را با نرم افزار های دیگر(که ساخته شرکتهای دیگر و یا خود می باشند) ادغام می کند و یک بسته نرم -افزاری ارایه می دهد که گاهی اوقات ارزش آن بیش  از کلیه  نسخه های ارائه شده است. این مجموعه  را flavor یا  distribution لینوکس می نامند. لینوكس  به خودی خود رایگان  بوده و هست . كاری كه شرکت هایی  مثل   Red Hat انجام  می دهند ،  كامپایل كردن  بخش ها  و نرم افزارهای مختلف  و ارائه  آن بصورت یك  فرمت قابل توزیع همانند سایر سیستم عاملها است، تا مردم عادی نیز بتوانند از آن استفاده كنند. همچنین با رابطهای گرافیكی كاربر مانند  GNOME، توزیع های  لینوكس در بین  مردم  بسیار گسترش  یافته است .امروزه در  دنیایی متکی  بر فناوری اطلاعات  زندگی  می‌کنیم  و به خطر افتادن جریان اطلاعات در هر لحظه منجر به بروز خسارت‌های جبران  ناپذیری خواهد شد . بر این اساس امنیت در بین سیستم های عامل از اهمیت زیادی برخوردار است .لینوکس در این زمینه بسیار قدرتمند است.

    لینوکس از ابتدا برای محیط‌های  شبکه‌ای و چند کاربره طراحی شده است  و همین باعث رعایت مسائل امنیتی در ان شده است.

و.............

فایل ورد 27 صفحه

قیمت فایل فقط 13,200 تومان

خرید

برچسب ها : سیستم عامل لینوکس , کاربردهای لینوکس , تفاوت لینوکس با ویندوز , انواع لینوکس , آموزش لینوکس

نظرات کاربران در مورد این کالا
تا کنون هیچ نظری درباره این کالا ثبت نگردیده است.
ارسال نظر